Zupełnie nowe mobilne Radeon Pro Serii 400 debiutują w komputerach MacBook Pro; kampania „Poznaj Twórców”

 

Wczoraj wieczorem firma AMD ujawniła szczegóły o nowej rodzinie energooszczędnych układów graficznych Radeon Pro Serii 400 (tutaj szczegóły i specyfikacja), która debiutuje w nowym, 15-calowym MacBooku Pro zaprezentowanym w trakcie imprezy Apple „Hello Again” również wczoraj.

Układy graficzne Radeon Pro zostały zaprojektowane w szczególności dla współczesnych twórców – tych milionów artystów, projektantów, fotografików, filmowców, inżynierów, którzy odpowiadają za kształt współczesnej ery tworzenia cyfrowych treści i dóbr. Radeon Pro oferuje im niezwykłą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednią generacją, aby mogli oni jeszcze lepiej realizować swoje pomysły bez względu na to, gdzie poczują przypływ weny.

 

Wśród najważniejszych zalet Radeon Pro Serii 400 są:

  • Niesamowicie małe tranzystory. Układy Radeon Pro Serii 400 wykorzystują najbardziej zaawansowaną technologię produkcji, jaka jest dzisiaj dostępna do tworzenia procesorów graficznych, czyli 14-nanometrowy proces FinFET. Są też częścią rodziny Polaris, którą cechuje dwukrotnie lepsza efektywność energetyczna niż poprzednią generację.
  • Najcieńszy układ graficzny. Firma AMD wdrożyła złożony proces produkcyjny, który pozwala znacząco zmniejszyć grubość każdego wafla krzemowego, dzięki czemu Radeon Pro Serii 400 mają grubość zaledwie 380 mikronów, gdy dotychczas standardem było 780. To nieco mniej niż grubość czterech kartek papieru.
  • Spektakularna energooszczędność. Układy graficzne Radeon Pro 450, 455 i 460 funkcjonują w 35-watowym budżecie energetycznym, dzięki czemu komputer jest cichy i chłodny, a jednocześnie oferują wydajność umożliwiającą na znaczące przyspieszenie realizowanych zadań w popularnych aplikacjach służących twórcom.

 

Firma AMD uruchomiła ponadto nowy program „Meet the Creators”, który ma za zadanie wydobyć na pierwszy plan ludzi i pasję, które stoją za rozmaitymi dziełami, produktami i technologiami. Biorący udział w tym programie będą mogli współpracować na wielu polach, uczyć się o nowych narzędziach i technikach, które mogą im się przydać, a także mieć szansę stać się częścią kampanii promocyjnych Radeon Pro.

Warte odnotowania jest również to, że Radeon ProRender, otwarty silnik do renderingu bazującego na prawach fizyki, który jest obsługiwany przez szereg popularnych aplikacji 3D, jak Autodesk® Maya® czy Rhino®, będzie dodany również do przyszłej wersji programu Cinema 4D firmy Maxon. Silnik ten będzie akcelerowany graficznie w komputerach Mac z kartami graficznymi Radeon Pro funkcjonując w oparciu o Apple Metal API.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl