Zalman: pokaż mi swój dysk, a powiem ci kim jesteś…

 

Pokaż mi swój dysk twardy, a po jego zawartości powiem ci, kim jesteś – mogłoby brzmieć stare przysłowie w nowszej, zmodyfikowanej wersji. Dla tych, którzy chcieliby uniknąć takiego grzebania we własnych danych – a także dla firm dbających o poufne informacje – Zalman przygotował kieszeń szyfrującą SHE350.

1 (1)

Najważniejszym elementem kieszeni jest sposób, w jaki zabezpiecza ona przechowywane na dysku dane. W SHE350 zastosowano algorytm szyfrujący AES 256 bit XTS, który – jak zapewnia producent – używany jest także przez amerykańskie władze. Sprzęt ten posiada także certyfikat FCC.

Sezamie, pozostań zamknięty
Zadaniem SHE350 jest ochrona całej zawartości dysku HDD. Do obsługi kieszeni nie jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie, zaś do odblokowania dysku trzeba znać hasło PIN, zawierające od czterech do ośmiu cyfr (co przekłada się na ponad milion kombinacji). O statusie urządzenia informują użytkownika LED-owe wskaźniki.

2 (1)

Wypadek? Nic straconego!
Może jednak zdarzyć się tak, że kieszeń ulegnie fizycznemu uszkodzeniu. Zabezpieczonych przez SHE350 danych wcale nie trzeba wtedy spisywać na straty. Odzyskać pliki można na podstawie hasła i numeru seryjnego produktu.

3

Bezpiecznie, ale też szybko
By proces szyfrowania i deszyfrowania odbywał się sprawnie i bez niepotrzebnego czekania, kieszeń Zalmana wyposażono w procesor 32 bitowy i złącze USB 3.0. Oznacza to także, że kieszeń działa z każdym urządzeniem posiadającym wejście USB.

Kieszeń SHE350 kosztuje około 150 zł.

Zobacz wideo jak prezentuje się produkt Zalmana.

4

Cechy produktu:

– Rozmiar dysku: 2,5” SATA I, II, III HDD/SSD (maksymalna grubość dysku HDD 9,5 mm)

– Algorytm szyfrujący: AES 256 bit XTS

– Złącze: USB 3.0

– Certyfikat: FCC

– Wymiary: 78 x 135 x 16mm

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3911 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl