Z rykiem potężnych silników i wystrzałami działek pokładowych Heliborne – gra akcji z helikopterami w roli głównej – ląduje w sklepach

 

Piloci! Po lotach szkoleniowych we Wczesnym Dostępie zdobyliście umiejętności, by wziąć udział w działaniach wojennych na pierwszej frontu. Czas wyprowadzać maszyny z hangaru, grzać silniki i ruszać do boju!

Fani gier akcji z helikopterami w roli głównej mają powody do radości. Po półtora roku prac, licznych usprawnieniach wprowadzonych na podstawie komentarzy graczy i 27 tys. sprzedanych kopii, Heliborne opuszcza Wczesny Dostęp i ląduje w pełnej wersji na Steamie! Za globalne cyfrowe wydanie gry oraz fantastyczną wersję pudełkową dostępną na rynku polskim odpowiada firma CDP sp. z o.o. Kody recenzenckie są już dostępne.

Przepełnione akcją, blisko 20-minutowe wideo z rozgrywki pokazujące m. in. ostrzał stanowisk wroga, desant żołnierzy oraz emocjonujące powietrzne starcia można obejrzeć TUTAJ.

Cyfrowa wersja Heliborne dostępna jest na Steamie w cenie $24,99. Wersja pudełkowa, poza samą grą, obejmuje również:

 • cyfrowy dodatek w postaci zestawu kamuflaży i malowań polskiego lotnictwa
 • dwustronny plakat z atlasem wszystkich dostępnych w grze maszyn
 • kolekcjonerskie naklejki
 • instrukcję pilota

A wszystko to zamknięte w eleganckim etui dostępnym w sugerowanej cenie dystrybutora 99,99 zł na terenie Polski.

Wydanie gry to jednak dopiero początek. Deweloperzy we współpracy z wydawcą mają w planach jej wspieranie i dalsze rozwijanie już po premierze. Gracze mogą liczyć na dostępne za darmo łatki oraz płatne rozszerzenia. Już teraz społeczność otrzymała możliwość modyfikowania tytułu za pośrednictwem Steam Workshop.

Dzięki współpracy deweloperów z pilotami wojskowymi w czasie tworzenia gry, Heliborne w umiejętny sposób łączy realistyczny model lotu ze zręcznościową rozgrywką, oferując graczom maksimum zabawy przy jednoczesnym odwzorowaniu ponad 70 czynników fizycznych oddziałujących na maszyny podczas lotu.

 

Sprawdź nasz test

F1 2017 – nowy symulator

 

Jak wiropłaty radzą sobie w warunkach bojowych, będzie można sprawdzić staczając bitwy powietrzne na sześciu otwartych mapach:

 • Zatoka Tonkińska (Wietnam)
 • Operacja Nguyen Hue (Wietnam)
 • Region Khost (Afganistan)
 • Prowincja Badakhshan (Afganistan)
 • Kosowo
 • Mapa treningowa

Gdzie gracze będą mogli ze sobą konkurować w będącym sercem rozgrywki trybie multi (do 16 graczy), trybie kooperacji (do 4 graczy) oraz w historycznych misjach dla pojedynczego gracza.

A to wszystko z wykorzystaniem 50 legendarnych helikopterów z różnych okresów historycznych – od lat 50. do czasów współczesnych. Dostępne maszyny zostały podzielone na trzy typy – bojowe, stealth i transportowe – by każdy fan podniebnych zmagań znalazł coś dla siebie.

Zawsze marzyłeś, żeby strącić wrażą jednostkę wprost w fale spienionego oceanu? W takim razie Bell AH-1Z Viper z jego pociskami rakietowymi 70 mm, rakietami przeciwpancernymi i pociskami powietrze-powietrze, to coś dla Ciebie. Wierzysz, że to zwiad decyduje o losach wojny? Szybki i zwrotny OH-58A Kiowa pozwoli Ci niemal niepostrzeżenie oznaczyć pozycję wroga i przekazać ją Twoim kumplom z eskadry bojowej. Wiesz dobrze, że Ci na pierwszej linii nie mieliby szans bez wsparcia? Potężny ACH-47 Chinook pozwoli Ci przerzucać grupy żołnierzy tam, gdzie linia frontu zdaje się załamywać. To zaledwie 3 spośród dostępnych w grze 27 maszyn Paktu Północnoatlantyckiego, a do dyspozycji otrzymasz jeszcze kolejne 23 helikoptery wyprodukowane w Bloku Wschodnim. Zwycięstwo zależeć więc będzie wyłącznie od Twojego zmysłu taktycznego, decyzji podejmowanych na polu walki i doświadczenia Twojej drużyny.

Heliborne – główne cechy gry:

 • 50 legendarnych śmigłowców z okresu od połowy lat 50. do czasów współczesnych!
 • Wyposaż wiropłaty w ponad 100 dostępnych wariantów uzbrojenia.
 • Walcz na 6 otwartych, różnorodnych mapach: Zatoce Tonkińskiej (Wietnam), Operacji Nguyen Hue (Wietnam), Prowincji Badakhshan (Afganistan), Regionie Khost (Afganistan), Kosowie oraz na mapie treningowej.
 • Przetestuj 3 tryby rozgrywki: dla pojedynczego gracza, kooperację (do 4 graczy) i rywalizację sieciową (do 16 graczy).
 • Jednostki naziemne: czołgi, transportery opancerzone, pojazdy artylerii przeciwlotniczej, piechota (także uzbrojona w broń przeciwlotniczą i moździerze).
 • Wsparcie dla kart kolekcjonerskich Steam!
 • Sprawdź swoje siły w misjach historycznych i na mapach sandboksowych.
 • Graj, jak chcesz! Heliborne oferuje pełne wsparcie dla padów, joysticków (flightstick) oraz klawiatury i myszki.

Więcej informacji o Heliborne można uzyskać na oficjalnej stronie tytułu: http://helibornegame.com/, profilu na Facebooku oraz na Twitterze.
Najnowsze wideo z rozgrywki można pobrać TUTAJ.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3725 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl