Xiaomi Mi5 – recenzja

 

Xiaomi Mi5 – zeszłoroczny, chiński flagowiec w cenie … zeszłorocznego, popularnego średniaka? Tak, oczywiście jeżeli mówimy o cenie w Chinach, co cena w oficjalnej dystrybucji jest trochę wyższa. Co dostajemy w tej kwocie i czy jest to warte zakupu? Zapraszam na recenzję!

Zawartość opakowania

Mój egzemplarz dotarł do mnie z Chin, dlatego pudełko opisane jest po chińsku. Na froncie widzimy zdjęcie modelu oraz nazwę, z tyłu informacje techniczne.

W opakowaniu znajdziemy:

  • telefon
  • dokumentację
  • ładowarkę (obsługuje QC; przejściówka na europejskie gniazdko nie jest częścią zestawu)
  • kabel USB-USB typ C

Wygląd i wykonanie

Xiaomi Mi5 wykonany jest tak, jak na flagowca przystało. Obudowa zbudowana jest ze szkła i metalu. Front oraz tył to Gorilla Glass 4, a boki to aluminiowa ramka. Tylne szkło jest zagięte na krawędziach, co w połączeniu z kompaktowymi wymiarami oraz małą wagą tworzy smartfon niemal idealnie leżący w dłoni (tylko uwaga, żeby nie wypadł, bo jest o to bardzo łatwo). Co ciekawe, nie jest to obudowa typu uni-body i w domowym zaciszu możemy samodzielnie zdjąć tylni panel i dostać się do „bebechów”. I gdyby nie plomba na baterii, to ze spokojem możliwa byłaby jej wymiana.

Pod wcześniej wspomnianym szkłem na froncie skrywa się 5.15″ wyświetlacz o rozdzielczości 1080p. Nad wyświetlaczem znajdziemy: głośnik, czujniki, aparat przedni. Pod znajdziemy 3 przyciski: jeden fizyczny home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych oraz dwa dotykowe, podświetlane – wstecz i otwarte aplikacje, których funkcje możemy zmieniać w ustawieniach telefonu.

Tył urządzenia stanowią: obiektyw aparatu (nie wystaje), podwójna, dwutonowa dioda LED oraz logo Mi.

Na krawędziach znajdziemy zestaw przycisków i portów. Z prawej strony znalazły się przyciski blokady i regulacji głośności. Na przeciwległej krawędzi znajdziemy szufladkę na karty nanoSIM. Na górze zauważymy dodatkowy mikrofon, port podczerwieni oraz złącze miniJack, a na dole USB typ C oraz głośnik multimedialny (mono) i mikrofon.

O Kacper Borawski 280 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl