Xblitz X1000 – funkcjonalny zestaw głośnomówiący do samochodu

W ostatnim teście przedstawiliśmy Wam kamerkę samochodową od Xblitz, model Z9. Dzisiaj przetestujemy kolejny produkt sygnowany logo Xblitz – a będzie to całkiem funkcjonalny zestaw głośnomówiący, model Professional X1000 – zapraszamy serdecznie!

Zacznijmy do szybkiego rzutu okiem na urządzenie. Xblitz X100 to zestaw głośnomówiący dedykowany do użytkowania w samochodzie osobowym, montowany na osłonę przeciwsłoneczną. Front urządzenia jest wykonany z tworzywa, a za siateczką kryje się mikrofon oraz dwa głośniki. Tak, tak – X1000 to zestaw stereo!

Nad siateczką głośników po bokach mamy przyciski regulacji głośności, które przy okazji pozwalają na parowanie drugiego telefonu. I tak – parowanie działa, a X1000 może łączyć się z dwoma urządzeniami na raz. W środku – przycisk odbierania rozmów z wbudowaną diodą informującą nas o stanie pracy urządzenia, a poniżej wisienka na torcie – przycisk aktywujący asystenta głosowego. A jakiego? Ano – oficjalnie tylko Siri, nieoficjalnie również z asystentem Google. Sprawdzone w praktyce – działa!!!

Zasilanie urządzenia odbywa się przez port micro USB. A czas pracy urządzenia jest więcej niż satysfakcjonujący. W pełni naładowana bateria pozwoli na około 16h ciągłych rozmów, ponad 9 słuchania muzyki przy około 80% głośności, oraz na blisko 1200 godzin w stanie czuwania. Swoją drogą czas czuwania, czy w ogóle sama funkcja działa bardzo przyjemnie. X1000 Professional parujemy z naszym telefonem – nie wymaga to wprowadzania żadnych haseł, potem możemy zapomnieć o włączaniu/wyłączaniu głośnika, przynajmniej do czasu ponownego ładowania. Dlaczego? W momencie, kiedy X1000 nie będzie sparowany z żadnym telefonem sam przejdzie w stan czuwania, w którym pobór mocy jest minimalny. W zasadzie aktywne są tylko czujniki, które pozwalają na automatyczne włączenie urządzenia, kiedy zostanie wykryty ruch. Wchodząc do samochodu wystarczy mocniejsze zamknięcie drzwi i głośnik sam się wybudza, i łączy automatycznie z naszym telefonem. Takie rozwiązanie pozwala na całkowitą automatyzację pracy urządzenia.

Jakość prowadzonych rozmów jest na bardzo wysokim poziomie – nasz rozmówca słyszy nas bardzo wyraźnie i nie przeszkadza w tym radio, czy uchylona szyba. Również my słyszymy rozmowę wyraźnie. Trzeba się naprawdę postarać, żeby zagłuszyć te dwa 3W głośniki.  Nic nie przerywa (zasięg producent deklaruje do 10m), ani nie charczy nawet przy maksymalnej głośności. Śmiało można wykorzystać X1000 Professional doraźnie na przykład do słuchania radia, czy muzyki ze Spotify.

No i jeszcze na koniec – głośnik montujemy na osłonie przeciwsłonecznej. Ale możecie być spokojni – jej uchylenie nie spowoduje, że głośnik spadnie. Trzyma się mocno, klip jest pewny. Niestety z zamontowanym głośnikiem nie uchylimy osłony całkowicie, no i trzeba pamiętać o tym, że głośnik znajdzie się wtedy od szyby i jak tak chcielibyśmy z niego korzystać, warto wtedy X1000 obrócić.

Na koniec zapraszam na praktyczny sprawdzian X1000 w naszej videorecenzji:

Od nas na konto X1000 leci rekomendacja:

Sprawdź ceny Xbitz X1000 Professional

O Dawid Nowak 112 Artykuły
Pasjonat nowych technologii, redaktor WavePC.pl, vloger i bloger.
  • Wiktor Zbiczak

    Szuka teraz jakiegoś przyzwoitego zestawu głośnomówiącego na prezent dla mojego chrześniaka, myślę że ten model będzie w sam raz. Mam kamerkę do tego producenta i sprawdza się całkiem dobrze.

  • grazyna tutak

    bardzo dobry jest ten zestaw xblitz x1000- ma dobre głośniki wbudowane i fajnie słychać, nie przerywa. W końcu udało mi sie dobry zestaw głośnomówiący kupić

  • Radek Wąsik

    Świetny zestaw – wszystko słychać, nawet jak jedziemy w dłuższą trasę w kilka osób to i tak nic nie szumi.