Wikingowie ruszyli na podbój – dzisiaj premiera Valhalla Hills

 

Techland Wydawnictwo ogłosiło, że do Polski dotarli Wikingowie. Dzisiaj jest premiera Valhalla Hills – duchowego spadkobiercy serii The Settlers.

Valhalla_Hills_box2d-small

Architekci sukcesu „The Settlers”, którzy utworzyli studio Funactis, proponują nowe podejście do klasycznej rozgrywki o rozbudowie osad i kierowaniu plemieniem podwładnych. Gracz obejmuje kontrolę nad wikingami, którzy potrzebują pomocy w dotarciu do mitycznego raju wojowników, tytułowej Valhalli. Zadaniem gracza jest zatem rozbudowa swojej wioski i przydzielanie zadań swoim walecznym a przesympatycznym podwładnym, by zdobyć szczyt góry. Wyzwanie o tyle ciekawe, że wertykalność środowiska ma istotny wpływ na zabawę: im wyżej pniemy się w stronę szczytu, z tym większymi problemami musimy się zmierzyć – wliczając w to starcia z lodowymi gigantami.

Mionix Naos 3200 – Test i recenzja myszki z sensorem optycznym

Valhalla Hills – zwiastun premierowy można obejrzeć tutaj:

https://youtu.be/KypMhCW1Cqo

Jak wygląda kierowanie plemieniem wikingów i jakie nowości w rozgrywce wprowadza najnowsze dzieło twórców The Settlers 2 prezentują dedykowane filmy:

Valhalla Hills – filmy przedstawiające mechanikę rozgrywki można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=QT3_uTOkgTc

https://www.youtube.com/watch?v=efgG1-WeKMk

Valhalla_Hills_fisherValhalla_Hills_island farValhalla_Hills_village far

Valhalla Hills to gra na platformę PC, dostępna w cenie 69,90 zł. Polskie wydanie to Edycja Wzbogacona, wersja bogatsza niż edycja premium „2-Horned Helmet”. W zestawie z grą znajduje się m.in. Season Pass z dwoma DLC, plakat, cyfrowy artbook i soundrtrack.

Valhalla_Hills_tab_dodatki

źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl