TP-Link: debiut marki Mercusys

 

Stworzona przez TP-Link marka Mercusys obecna jest na chińskim rynku od 2001 roku.
W ciągu kilkunastu lat stała się drugą co do wielkości marką urządzeń sieciowych
w Chinach, plasując się tuż za liderem rynku –TP-Link.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia, Mercusys zdecydował się rozpocząć działalność sprzedażową na 45 rynkach zagranicznych, w tym także na rynku polskim. Decyzja ta związana jest z oczekiwaniami klientów, którzy potrzebują dobrej jakości, tanich i niezawodnych urządzeń. Bazując na doświadczeniach TP-Link w zakresie technologii produkcji, kontroli jakości oraz dystrybucji urządzeń sieciowych, marka Mercusys wprowadza urządzenia, które są doskonałym przykładem optymalizacji jakości i ceny.

Jako pierwsze do sprzedaży w Polsce trafią: routery WiFi  Mercusys AC12G i Mercusys MW305R, przełączniki typu desktop Mercusys MS105 (pięcioportowy) oraz Mercusys S108 (ośmioportowy), wzmacniacz sygnału WiFi Mercusys MW 300RE, a także karta sieciowa Mercusys MW300UM.

Urządzeniem zasługującym na szczególną uwagę jest tani i wydajny router domowy Mercusys AC12G, pracujący w standardzie 802.11ac. Użytkownicy dostają do dyspozycji 1167Mb/s przepustowości w dwóch pasmach: 867Mb/s w paśmie 5Ghz oraz 300Mb/s w paśmie 2.4Ghz. Atutem routera jest obsługa technologii 2×2 MIMO, zwiększająca wydajność komunikacji pomiędzy urządzeniami. Router może udostępniać stabilne połączenie bezprzewodowe nawet 60 urządzeniom, takim jak telefony, tablety i urządzenia smart home, jednocześnie. Za połączenia kablowe odpowiada 4-portowy, gigabitowy przełącznik (3 porty LAN i 1 port WAN). Dzięki funkcjom IGMP Proxy/Snooping, Bridge oraz technologii Tag VLAN router umożliwia obsługę IPTV.

Druga propozycja od Mercusys to kompaktowych rozmiarów router do zastosowań domowych – MW305R pracujący w standardzie 802.11n z prędkością do 300Mb/s. Wyposażono go w trzyportowy przełącznik, dzięki któremu dostęp do sieci mają także urządzenia nieposiadające karty sieciowej WiFi (np. komputery stacjonarne, telewizory, konsole itp.).

Osobom, które mają problem z dystrybucją sygnału w swoim domu lub biurze, z pewnością przyda się budżetowy wzmacniacz sygnału MW300RE, pracujący w standardzie 802.11n z prędkością do 300Mb/s. Łącząc się z routerem urządzenie wzmacnia odbierany sygnał i doprowadza go do miejsc, w których korzystanie z sieci wcześniej nie było możliwe. Urządzenie znacznie redukuje zakłócenia, posiada sygnalizator siły sygnału oraz przycisk WPS, dzięki któremu nawiązanie połączenia z routerem odbywa się jednym kliknięciem.

Ofertę urządzeń WiFi Mercusys uzupełnia karta sieciowa USB MW300UM, pracująca w standardzie 802.11n z prędkością do 300Mb/s. Ta tania, ale niezawodna karta oferuje możliwość pracy także jako access point. Posiada także przycisk szybkiego uruchamiania zabezpieczeń sieci bezprzewodowej WPS. Idealnie sprawdzi się do grania online, transmisji wideo w jakości HD oraz przeglądania stron internetowych. Pasuje do każdego portu USB, a ze względu na mały rozmiar jest także praktycznym wyborem w przypadku podróży.

W portfolio marki znajdziemy także przełączniki Fast Ethernet Mercusys MS105 i MS108 umożliwiają szybką rozbudowę domowej sieci przewodowej. Dzięki nim możemy podłączyć do niej  (odpowiednio)  5 lub 8 urządzeń, np. komputer, telewizor, drukarkę, konsolę, kamerę IP itp. Ich instalacja jest niezwykle prosta, a wymiary kompaktowe.

Produkty Mercusys są już dostępne w sprzedaży, w cenach:

Router Mercusys AC12G ok. 135 zł brutto

Router Mercusys MW305R ok. 55 zł brutto

Wzmacniacz WiFi Mercusys MW300RE ok.  55 zł brutto

Karta sieciowa MW300UM ok. 18 zł brutto

Przełączniki MS105 i  MS108  ok. 35 zł brutto i 45 zł brutto.

 

Wszystkie urządzenia marki Mercusys objęte są dwuletnią gwarancją.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3905 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl