TOP 5 najpopularniejszych kości pamięci RAM

Zapraszamy Was na kolejną odsłonę z cyklu „TOP 5”. Dziś zaprezentujemy najpopularniejsze kości pamięci RAM!

Oto 5 najpopularniejszych kości pamięci RAM:

V. miejsce

Corsair Vengeance LPX 8GB 3000 MHz DDR4

Na piątym miejscu uplasowały się kości od Corsair – Vengeance LPX. Mowa tu o dwóch kościach o pojemności 4GB, które taktowane są zegarem 3000 MHz. Opóźnienia w tych pamięciach to CL15

IV. miejsce

Kingston 8GB DDR4 HyperX FURY Black Series

Na miejscu czwartym uplasowały się kości Kingston – HyperX Fury Black Series. Podobnie jak kości na miejscu piątym – mamy tu styczność z 8 GB pamięci RAM w dwóch kościach po 4 GB, lecz te taktowane są zegarem 2400 MHz. W tym przypadku mamy do czynienia z CL15.

Reklama

III. miejsce

G.Skill 16GB DDR4 Ripjaws 5 Black

Kości na trzecim miejscu, a więc G.Skill Ripjaws to jedne z topowych pamięci operacyjnych. W tym wypadku mamy do czynienia z dwoma kośćmi po 8 GB pamięci każda. W sumie daje nam to 16 GB pamięci o taktowaniu 3200 MHz. Opóźnienie pamięci to CL16.

II. miejsce

Kingston HyperX Fury Black 4GB DDR4

Na drugim miejscu znalazł się Kingston, z pamięciami HyperX Fury Black. W odróżnieniu jednak od miejsca czwartego, w tym wypadku jest to jedna kość o pojemności 4 GB i taktowaniu 2400 MHz. Opóźnienie tych pamięci to CL15.

I. miejsce

Kingston SODIMM 4GB DDR3

Na pierwszym miejscu podium znalazła się kolejna pamięć od firmy Kingstone. W tym przypadku mamy jednak styczność z kościami SODIMM, a więc pamięciami stosowanymi w laptopach. W tym wypadku są to 4 GB DDR3 z taktowanie 1600 MHz i opóźnieniami CL11.


Co myślicie o tych pamięciach RAM? Jakie kości goszczą w Waszych komputerach i ile pamięci operacyjnej posiadacie? Do dyskusji zapraszam w sekcji komentarzy lub na naszym forum dyskusyjnym!

Źródło: dane sprzedażowe Ceneo – styczeń 2018

O Jakub Laskowski 147 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.