TOP 5 najpopularniejszych kart graficznych

 

Karta graficzna to bardzo ważny aspekt w naszym komputerze. Dla gracza – obok procesora – jest to najważniejszy element.  Nie oszukujmy się, nikt nie chce grać w grę, kiedy spadki FPS utrudniają rozgrywkę.  Jeśli jesteście ciekawi po jakie karty graficzne najczęściej sięgają konsumenci, to zapraszam do naszego TOP 5 kart graficznych.

P.S. przy okazji możecie porównać sobie ceny i sprawdzić, gdzie daną kartę kupicie najtaniej.

Oto 5 najpopularniejszych kart graficznych:

V miejsce

Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5

 

Na piątym miejscu znalazła się karta graficzna od czerwonych produkcji Sapphire, a mianowicie Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5.  Srebrna obudowa i podświetlane wentylatory na pewno cieszą oko, ale to nie jedyne plusy tej karty. Cechuje ją wysoka wydajność oraz przyzwoita kultura pracy.

 

Sprawdź jak Radeon RX580 NITRO+ 8GB GDDR5 wypadł w naszym teście

 


 

IV miejsce

MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8GB

 

Czwarte miejsce należy do karty MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8GB. Ta karta wyposażona jest w gniazda wideo: 3xDisplayPort, 1xHDMI oraz 1xDual-link DVI-D. Współpracuje z panelami 4K, obsługuje DirectX12, a także jest gotowa na wirtualną rzeczywistość.

 


 

III miejsce

Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB WindForce OC

 

To miejsce należy do karty od Gigabyte –  GeForce GTX 1060 6GB WindForce OC. Z tą kartą spokojnie pogracie w gry w jakości FullHD. Do dyspozycji jest 6GB pamięci GDDR5,  a o chłodzenie dbają dwa wentylatory Windforce.

 


 

II miejsce

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8GB

 

Drugie miejsce zajęła karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8GB. Ta karta zadowoli chyba każdego gracza, w 2016 roku została nominowana i uznana za najlepszą kartę graficzną, która bazuje na układach NVIDII. I jak widać wciąż jest na topie.

 


 

I miejsce

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB

 

 

Dzisiejsze zestawienie wygrywa karta MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB .  W porównaniu do swojej poprzedniczki, ta karta na pewno może się pochwalić bardziej przystępną ceną, co pewnie w głównej mierze czyni ją tak popularną. Natomiast entuzjastów podświetlenia LED z pewnością ucieszy fakt, że podświetlenie można tu dowolnie konfigurować.

 

 

Ranking powstał na podstawie statystyk Ceneo.

O Paulina Nowak 3829 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl