The Riftbreaker™ – unikalny mix hack’n’slash i survivalu od twórców X-Morph: Defense wskakuje w Mecha-kombinezon by podbić PC, PS4 i Xbox One

 

Wciel się w rolę futurystycznego komandosa i naukowca w jednym. Badaj nieznane i niebezpieczne ziemie obcej planety, zwanej Galatea 37. The Riftbreaker™, ekscytujący base-building survival od EXOR Studios, zmierza na PC, PS4 oraz Xbox One.

Wskocz w zaawansowany Mecha-kombinezon, który umożliwi Ci podróżowanie przez szczeliny w czasoprzestrzeni. Siekaj i rąb niezliczonych wrogów, buduj swoją bazę, zbieraj próbki i twórz zaawansowane narzędzia, które pomogą Ci przetrwać w nieprzyjaznym środowisku. Pamiętaj, że Twoja obecność na tym skrawku nieznanego świata nie pozostanie niezauważona. Zadbaj więc o wytrzymały system obronny i zrób wszystko, aby wrócić na Ziemię i rozpocząć proces kolonizacji planety Galatea 37.

Zwiastuny są fajne, ale możliwość sprawdzenia gry w akcji fajniejsza? W takim razie zapraszamy na hands-on demo, które będzie dostępne w trakcie targów GDC w San Francisco. Zespół będzie można znaleźć na stoisku numer N2621.

Most Golden Gate tym razem będzie musiał poczekać? Nie szkodzi. Kolejna szansa na przetestowanie tytułu to targi PAX East w Bostonie, gdzie będzie można ograć grę na stoisku numer 12219.

Na demo w trakcie PAX East obowiązują zapisy, dlatego wszystkich chętnych prosimy o kliknięcie w link: https://www.events.pr-outreach.com, następnie „Book a meeting” pod logo Riftbreakera i dalej o postępowanie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wiadomość z potwierdzeniem wszystkich szczegółów umówienia (data, godzina, numer stoiska) zostanie wysłana po zakończeniu rejestracji na adres e-mail podany w jej trakcie.

Warto też dodać grę do swojej listy życzeń na Steam pod tym linkiem: https://store.steampowered.com/app/780310/The_Riftbreaker

O GRZE:

Wciel się w rolę Kapitan Ashley S. Nowak, tytułowej Riftbreaker, przed którą daleka podróż w jedną stronę, na odległą planetę, gdzieś na krańcu Drogi Mlecznej. Celem Pani Kapitan jest zbudowanie bazy, która umożliwi jej powrót na Ziemię, a tym, którzy przyjdą po niej, dalszą kolonizację planety. Ashley w jej misji pomoże „Mr. Riggs” czyli jedyny w swoim rodzaju kombinezon specjalnego zastosowania. Ten, zdawałoby się, kawałek stali przepleciony rozmaitymi kablami potrafi wytrzymać najgorsze warunki. Dodatkowo, na wyposażeniu ma wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do budowy bazy, wydobywania surowców, zbierania próbek i oczywiście – walki. Mecha-kombinezon naszej bohaterki ma jeszcze jedną ważną zaletę, mianowicie potrafi  przedzierać się przez szczeliny czasoprzestrzenne, które prowadzą do najodleglejszych miejsc we wszechświecie.

GŁÓWNE CECHY GRY:

 •  BUDUJ – Twoim zadaniem jest zbudować dwukierunkowy portal prowadzący na Ziemię i z powrotem. Ten wyrafinowany wynalazek potrzebuje ogromnych zasobów energii. Proste kolektory słoneczne i kilka ton stali to za mało, by go zasilić. By podołać misji, musisz zbudować skomplikowany system kopalń, rafinerii, elektrowni i obiektów badawczych.

  •    ODKRYWAJ – Galatea 37 to nieznana planeta w pasie Sycorax, znajdująca się w przestrzeni Drogi Mlecznej. Zakrojone na szeroką skalę badania potwierdziły, że planeta nie tylko jest idealna do kolonizacji i zamieszkania, ale także jest istną kopalnią cennych minerałów. Buduj swoje struktury w miejscach bogatych w zasoby, tak by łatwo je transportować przy użyciu zaawansowanej technologii „rift”.

  •    SPRÓBUJ PRZETRWAĆ – Pamiętaj, że swoimi działaniami zakłócasz naturalny porządek tego nieznanego Ci ekosystemu. Jesteś intruzem i stanowisz zagrożenie. Zadbaj więc o solidny system defensywny. Wznoś solidne mury, zasieki i wieżyczki obronne, ponieważ ataki wroga będą się nasilać z każdym kolejnym dniem. Staw czola tysiącom wrogich stworzeń dążących do wyeliminowania Cię z ich terytorium.

  •    RĄB, ĆWIARTUJ I STRZELAJ – Mr. Riggs wyposażony jest w szereg potężnych broni i umiejętności, które pozwolą Ci zmierzyć się z bezlitosnymi bestiami. Bądź czujny i zawsze gotowy do walki, bo te agresywne istoty będą tylko czekały na każdy Twój fałszywy ruch.

  •    ZBIERAJ I BADAJ NIEZWYKŁE ARTEFAKTY – Z truchła pokonanych bestii wydobędziesz cenne materiały do badań i rzadkie surowce. Wykorzystaj wszystko, co tylko możesz do niezbędnych badań i tworzenia nowych technologii, a także budynków, broni i sprzętu. Obserwuj środowisko za pomocą specjalnych czujników i korzystaj z kopalń, aby wydobywać na powierzchnię bezcenne skarby.

  •    ANALIZUJ – Wykorzystuj zebrane już próbki do badań nad nowymi technologiami. Pomogą Ci one w rozbudowie bazy, broni i Mecha-kombinezonu, a także udoskonaleniu istniejących już systemów obronnych.

  •    KONSTRUUJ – Mr. Riggs jest w pełni konfigurowalny, można go modyfikować i ulepszać. Korzystaj z opracowanych już wzorców, aby opierać się na nich przy tworzeniu do niego nowych części i broni. Im lepsze jakościowo materiały, tym lepsze właściwości sprzętu. Każdy wykonany przez Ciebie przedmiot będzie miał unikalne atrybuty.

  •  UCZESTNICZ W INTERAKTYWNYM STREAMIE – Riftbreaker ma wbudowaną integrację z najpopularniejszymi platformami streamingowymi. Widzowie streama mogą aktywnie uczestniczyć w Twojej rozgrywce na wiele sposobów, np. poprzez głosowanie na wysłanie w Twoim kierunku kolejnych fal wrogów, wywoływanie klęsk żywiołowych (takich jak tordnado), czy poprzez wspieranie Cię zasobami.

  •   WYKORZYSTAJ PEŁNĄ MOC SILNIKA SCHMETTERLING – Gra jest tworzona z wykorzystaniem najnowszej wersji opracowanego przez EXOR Studio silnika Schmetterling 2.0, który był wcześniej używany do tworzenia X-Morph: Defense i Zombie Driver. Narzędzie zapewnia płynną rozgrywkę, z wykorzystaniem wszystkich możliwości sprzętu gracza – nieograniczoną liczbę klatek na sekundę, wsparcie dla monitorów panoramicznych, konfigurowalne elementy sterujące i wiele innych.

  •    DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI GRY – wszyscy gracze zainteresowani dalszym postępem prac nad tytułem i chcący mieć aktywny udział w jego tworzeniu mogą dołączyć do społeczności na Discordzie, Facebooku lub Twitterze i pomóc sprawić, by Riftbreaker stał się jeszcze lepszy.

Riftbreaker™ znajduje się aktualnie w fazie produkcji. Data premiery tytułu zostanie ogłoszona w późniejszym terminie. Więcej informacji na temat gry można znaleźć na Steam: https://store.steampowered.com/app/780310/The_Riftbreaker, oficjalnej stronie: http://www.riftbreaker.com/, Facebooku oraz Twitterze.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3911 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl