SPC Gear EG950 Ergonomic Chair – w pełni regulowany, wyjątkowo komfortowy fotel ergonomiczny z 3-osiowym zagłówkiem

 

SPC Gear EG950 Ergonomic Chair to w pełni regulowany, solidny i niezwykle komfortowy fotel ergonomiczny. Jego aluminiowa konstrukcja zapewnia wyjątkową wytrzymałość, a unikatowy design nadaje fotelowi elegancji, przez co doskonale pasuje do nowocześnie urządzonych wnętrz. SPC Gear EG950 umożliwia uzyskanie w pełni poprawnej pozycji siedzącej dzięki niezwykle szerokim możliwościom regulacji. Mowa m.in. o: zmianie położenia zagłówka w trzech wymiarach, dostosowaniu nie tylko wysokości ale i głębokości siedziska, zaawansowanej regulacji oparcia wraz z 2-kierunkowym podparciem lędźwiowym. O właściwy komfort, nawet w upalne dni, dba wyspecjalizowana, wysokiej jakości siatka użyta do wykonania siedziska i oparcia.

SPC Gear EG950: fotel, który zadba o właściwą pozycję siedzącą

Zmęczenie podczas pracy przy komputerze wynika najczęściej z zaburzonej pozycji siedzącej, gdy dochodzi do zniesienia lordozy lędźwiowej i ogromnych przeciążeń w obrębie kręgów L3-S2. Niedostosowany do sylwetki fotel prowadzi również do zaburzenia równowagi mięśniowej w obrębie szyi. W efekcie plecy stają się zaokrąglone, a głowa i barki zostają wysunięte do przodu. Zaniedbanie w tym zakresie prowadzi do pojawienia się zgrubienia na przejściu szyjno-piersiowym. By zapobiec tego typu schorzeniom, SPC Gear EG950 Egronomic Chair został wyposażony w specjalny profil oparcia, który odpowiada naturalnemu wygięciu kręgosłupa. Jego zadaniem jest kluczowe dla komfortu zmniejszenie nacisku w obrębie kręgu L3. Możliwość szerokiej regulacji oparcia, a w tym wysunięcia podparcia lędźwiowego, jak również całkowitej wysokości, pozwala optymalnie dopasować kształt do sylwetki osoby użytkującej fotel.

Głównym zadaniem specjalnie zaprojektowanego zagłówka fotela SPC Gear EG950 jest wyrobienie nawyku utrzymywania głowy w odpowiedniej pozycji względem kręgosłupa i w efekcie utrzymania właściwej lordozy szyjnej. Takie działanie eliminuje podwyższone napięcia mięśni i więzadeł, które gdy właściwa pozycja została zaniedbana, przenoszone są na obręcz barkową oraz głowę, co może prowadzić do bóli i drażnienia. Odpowiednio ustawiony zagłówek jest informacją dla osoby siedzącej czy głowa jest dobrze ustawiona. Ta nie powinna się opierać o zagłówek podczas normalnej pracy. Celem jest utrzymanie równowagi w wykorzystaniu mięśni szyi – tył głowy powinien więc delikatnie stykać się z obszyciem. Opierając głowę o zagłówek może on pełnić rolę relaksacyjną podczas koniecznych przerw. Warto wówczas zmienić jego ustawienie.

Odpowiednie ustawienie fotela jest kluczowe!

Niezwykle szerokie możliwości regulacji fotela SPC Gear EG950 mają za zadanie zapewnić właściwą pozycję siedzącą osobom o różnym wzroście, wadze oraz proporcjach ciała. W tym celu użytkownik może dostosować następujące elementy fotela:

 

  • Wysokość SPC Gear EG950 Ergonomic Chair regulowana jest w przedziale 465 – 535 mm. Taki zakres pozwala w odpowiedni sposób ustawić fotel, tak by stopy mogły swobodnie spoczywać na podłodze, a kolana tworzyć kąt prosty.
  • Regulacja głębokości siedziska w zakresie 435-475 mm wraz z odpowiednią jego długością umożliwia podparcie ud na co najmniej 2/3 ich długości. Odległość pomiędzy zgięciem kolana, a krawędzią fotela powinna wynosić około 1-2cm. Specjalny kształt siedziska SPC Gear EG950 Ergonomic Chair motywuje do zajmowania właściwego umiejscowienia pośladków: maksymalnie głęboko, a więc możliwie blisko oparcia.
  • Kąt oparcia regulować można w przedziale 90 – 123°. Idealnym ustawieniem jest 115° oraz taka pozycja podczas siedzenia, która powoduje, że plecy przylegają do jak największej długości oparcia. Podczas długiego korzystania z fotela i pozycji siedzącej oprócz krótkich przerw zaleca się też zmiany pozycji. Taką dodatkową możliwość gwarantuje SPC Gear EG950 Ergonomic Chair poprzez funkcję Multilock. Pozwala ona na zablokowanie  oparcia w wybranej przez użytkownika pozycji.
  • Podłokietniki zgodnie z zasadami ergonomicznego i poprawnego siedzenia powinny stanowić podporę dla łokci w taki sposób, by łokcie tworzyły kąt rozwarty (>90′). Na takie ustawienie pozwala fotel SPC Gear EG950 Ergonomic Chair, który dzięki możliwości regulacji góra – dół pozwoli dopasować wysokość podłokietników do każdego biurka. Podłokietniki można także obracać prawo lewo, co znacznie ułatwi pracę przy dokumentach lub czytanie np. czasopisma.
  • Podparcie lędźwiowe jest najbardziej indywidualnym obszarem regulacji fotela – powinno być dopasowane do wzrostu oraz gabarytów osoby siedzącej. SPC Gear EG950 Ergonomic Chair umożliwia dostosowanie zarówno głębokości jak i wysokości podpórki lędźwiowej i w ten sposób zapewnia maksymalny komfort podczas dłuższego siedzenia.
  • Zagłówek regulować można w trzech zakresach: wysokość, głębokość oraz kąt nachylenia. Taka funkcjonalność pozwala na prawidłowe ułożenie zagłówka tak, by wskazywał prawidłową pozycję podczas wielogodzinnego korzystania z fotela.

Komfort i wytrzymałość

Na elementach konstrukcyjnych oparcia, siedziska oraz zagłówka rozciągnięta została siatka wykonana ze specjalnego tworzywa tj. termoplastycznych elastomerów poliestrowych (TPEE). Dzięki doskonałym właściwościom mechanicznym, bardzo wysokiej odporności na ścieranie, rozdarcia, deformacje oraz różnego rodzaju substancje brudzące (np. olej, tłuszcz), zapewnia niezwykłą w tym segmencie wytrzymałość oraz elastyczność także podczas długoletniego użytkowania. Użycie siatki zdecydowanie poprawia komfort termiczny także podczas upalnych dni zapewniając dostęp do świeżego powietrza.
Funkcja mechanizmu głównego – Multilock – umożliwia dopasowanie oparcia fotela do aktualnych potrzeb osoby siedzącej. Możliwe jest więc krótkie zrelaksowanie się w pozycji nieco luźniejszej. Jednocześnie: zewnętrzna część kółek wykonana jest z miękkiego i odpornego na wytarcie materiału, który nie rysuje parkietu.

 

W pełni ergonomiczny kształt, szerokie możliwości regulacji, bardzo duża wytrzymałość, najwyższa jakość użytych materiałów sprawiają, że fotel SPC Gear EG950 Ergonomic Chair idealnie sprawdzi się w domu, biurze, gaming roomie. Klasyczny i stonowany design sprawia, że, pasować on będzie nie tylko do nowoczesnych aranżacji.

Przewidywana cena: 1999 zł

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl