SilentiumPC Armis AR7X TG RGB Test

 

Wczoraj swoją premierę miała obudowa od SilentiumPC Armis AR7X TG RGB. Zapraszamy Was dzisiaj na jej szczegółowy test na łamach naszego portalu.

Armis AR7X TG RGB to obudowa o dość sporych wymiarach. Materiały z jakich została wykonana to metal i szkło hartowane. Obudowa ta pomieści płyty główne w rozmiarze od MITX do ATX. Mamy możliwość zainstalowania również chłodzenia cieczą o wymiarach chłodnicy do 320mm (na topie lub na froncie).

Specyfikacja techniczna:

Wymiary (w*sz*gł) 518*240*511
Waga 9,78kg
Format płyty ATX/MicroATX/MITX
Wentylatory w zestawie 4
Max wentylatorów 7
Sterowanie RGB przez płytę główną Tak
Dyski twarde 6×2,5″, 3×2,5″/3,5″
Chłodzenie CPU 178mm
Długość GPU 420mm
Długość PSU 220mm

Bardziej szczegółowa specyfikacja dostępna na stronie producenta.

Armis AR7X TG RGB różni się od swojego poprzednika – Armis AR7 TG – głównie tym, że na jej panelu przednim znajduje się hartowane szkło. Pod względem podstawowej funkcjonalności są one praktycznie takie same.

Porty wejść/wyjść, które znajdują się na panelu przednim mamy możliwość zamontowania albo na górze, albo na dole. A mamy tutaj:

  • kontroler podświetlenia RGB
  • włącznik/wyłącznik komputera
  • 2 x USB 3.0
  • analogowe wejście do mikrofonu oraz wyjście słuchawkowe
  • trzystopniowy kontroler prędkości obrotowej wentylatorów (5V, 7V, 12V)

W zestawie z obudową otrzymujemy 4 wentylatory 120mm Sigma Pro RGB: trzy na froncie i jeden z tyłu. Są one oczywiście podświetlane.

Za regulację podświetlenia odpowiada kontroler znajdujący się za płytą główną. Mamy możliwość podpięcia do niego dodatkowych wentylatorów. Sam kontroler jest zabudowany, a instaluje się go w obudowie na rzep.

Filtry przeciwkurzowe w Armisie AR7X TG RGB znajdują się na bokach panelu przedniego, na topie obudowy oraz pod zasilaczem.

Filtr spod zasilacza, jak i ten z góry obudowy są łatwo dostępne. Nie ma problemu z dostaniem się do nich, gdy przyjdzie potrzeba na wyczyszczenie. Troszkę gorzej wygląda sprawa z filtrami znajdującymi się na bokach panelu przedniego – tu już jest więcej zachodu.

Na aranżację okablowania mamy dość sporo miejsca, a przepusty na kable są gumowe.

W piwnicy mamy dwie zatoki na dyski 3,5″ (opcjonalnie można w nich zainstalować dyski 2,5″) oraz miejsce na zasilacz.

 

Dedykowane miejsce na dyski 2,5″ znajduje się tuż nad zatokami na dyski umieszczonymi w piwnicy.

Armis AR7X TG RGB posiada również możliwość instalacji kart graficznych w pionie, niestety w zestawie nie ma potrzebnego do tego risera.

Tył obudowy Armis AR7X TG RGB jest właściwie taki sam, jak w poprzedniej wersji. Mamy tutaj:

  • dwa pionowe śledzie
  • miejsce na zasilacz
  • wykręcane, wentylowane śledzie
  • miejsce na instalację wentylatora 120mm lub 140mm
  • miejsce na płytę główną

Kultura pracy i temperatury

Po więcej informacji zapraszam do wideorecenzji:

Podsumowanie

Armis AR7X TG RGB to dość cicha obudowa i dzięki zainstalowanym aż 4 wentylatorom Sigma Pro RGB 120mm pozostaje również stosunkowo chłodna. Jest bardzo podobna do poprzedniej wersji, jaką jest Armis AR7 TG, ale jest również nieznacznie od niej droższa. Za cenę niecałych 450zł otrzymujemy produkt bardzo dobry jakościowo, nie pozbawiony wad – jak choćby trudny dostęp do filtra przeciwkurzowego na froncie, ale moim zdaniem obudowa ta w pełni zasługuje na rekomendację.

O Dawid Nowak 112 Artykuły
Pasjonat nowych technologii, redaktor WavePC.pl, vloger i bloger.