Selma and the Wisp – mroczna platformówka wkrótce na Nintendo Switch

 

Już od 31 maja br. na Nintendo Switch dostępna będzie mroczna platformówka z artystycznym zacięciem – Selma and the Wisp. W tytule tym gracz wciela się w leśnego świetlika, który prowadzi zagubioną dziewczynkę przez senny i przerażający świat. Selma and the Wisp wyróżnia się m.in. unikalną oprawą graficzną oraz nowatorskim modelem rozgrywki.

Platformówka powstała w polskim Toucan Studio. Selma and the Wisp zadebiutowała najpierw na platformie Steam (PC/Mac/Linux), gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem przez graczy i recenzentów. Za konwersję na Nintendo Switch i wydanie gry w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) odpowiada Ultimate Games S.A.

Gra stworzona przez Toucan Studio to platformówka z elementami przygodowymi i logicznymi. Główną bohaterką jest Selma, wyjątkowa dziewczynka, która trafia do tajemniczej i przerażającej krainy rodem z sennych koszmarów. Jej jedyną nadzieją na przetrwanie okazuje się leśny świetlik, nad którym kontrolę przejmuje gracz. Unikalną atmosferę zapewniają – poza klimatyczną historią – także m.in. wystylizowane animacje oraz modele graficzne w stylu low poly.

To idealna propozycja dla osób lubiących nieszablonową i niekonwencjonalną rozgrywkę. Do tego ta artystyczna gra indie prezentuje się wyjątkowo intrygująco, co dodatkowo podkreśla jej niepokojący charakter i wszechobecne tutaj poczucie wyobcowania” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Jak wskazuje Mateusz Zawadzki, Selma and the Wisp wyróżnia się na rynku również pełną intrygujących zwrotów fabułą, bogatymi grafikami ilustracyjnymi 3D oraz unikalną atmosferą nawiązującą do dziecięcych wyobrażeń i lęków.

Główne cechy Selma and the Wisp:

  • mroczny, niepokojący klimat;
  • innowacyjny system kontroli;
  • grafika low poly;
  • senna rzeczywistość;
  • ciekawe i nieszablonowe zagadki.

Selma and the Wisp pojawi się na Nintendo Switch 31 maja 2019 r.

Selma and the Wisp (Nintendo eShop):

https://www.nintendo.com/games/detail/selma-and-the-wisp-switch/

Selma and the Wisp (Steam):

https://store.steampowered.com/app/495980/Selma_and_the_Wisp/

Trailer Selma and the Wisp:

https://youtu.be/khH_f2otC0o

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Selma and the Wisp

gatunek: platformowe, niezależne, przygodowe, rekreacyjne

producent: Toucan Studio

wydawca: Ultimate Games S.A.

język: polski, angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, norweski, rosyjski, szwedzki, włoski

data premiery: 31.05.2019 r. (Nintendo Switch), 4.08.2016 r. (Steam PC/Mac/Linux)

Źródł0: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl
  • benedu

    Uwielbiam grać w różne platformowi i gry przygodowe w oryginalnym języku. Tylko taki jestem w stanie znieść, bo niektóre polskie tłumaczenia, albo co gorsze dubbingi są okropne. Cieszę się, że po kilku semestrach w szkole językowej w Pruszkowie znam na tyle angielski, żeby móc cieszyć się grami w oryginalnych wersjach, w takich, w jakich zostały stworzone.