Resident Evil 2 – świetnie oceniany remake, który cieszy bardziej właścicieli kart Radeon RX

 

Wg wielu niezależnych recenzji nowy „Resident Evil 2” to znakomity remake i rzadki przypadek gry, którą warto przechodzić nawet kilka razy. Dzięki współpracy AMD i Capcom osoby, które kupiły w promocji „Raise the Game Fully Loaded” karty graficzne Radeon RX, mogły jako jedne z pierwszych zapoznać się z pełną wersją tego horroru i to otrzymując go całkowicie bezpłatnie. Satysfakcja z nabycia sprzętu firmy AMD jest zatem jeszcze większa, skoro pozwala cieszyć się znakomitej jakości rozgrywką najnowszego tytułu i to już w przypadku kart kosztujących obecnie mniej niż 800 zł (wartość gry to ok. 200 zł). Promocja wciąż trwa i nadal można otrzymać gratis nawet 3 gry, w tym „Resident Evil 2”, a także nadchodzące „The Division 2” i „Devil May Cry 5” przy zakupie w wybranych sklepach kart graficznych Radeon RX 570, 580, 590, Vega oraz debiutującego w przyszłym tygodniu najnowszego modelu Radeon VII.

 

Współpraca AMD i Capcom przełożyła się także na jakość techniczną gry, która:

  • Oferuje optymalną wydajność na kartach graficznych Radeon.
  • Obsługuje standard Radeon FreeSync 2 HDR, czyli wiodącą w branży technologię synchronizacji ekranu z kartą graficzną, która poza większą płynnością i mniejszymi opóźnieniami pozwala cieszyć się jakością HDR i to skonfigurowaną automatycznie. Liczba zgodnych z tą technologią monitorów jest coraz większa i obejmuje m.in. BenQ EX3203R, AOC AG273QCX, Samsung C32HG70 czy Asus XG49. Stale powiększająca się lista zgodnych wyświetlaczy znajduje się tutaj.
  • Wykorzystuje asynchroniczność obliczeniową, która poprawia wykorzystanie układu graficznego i zmniejsza opóźnienia, co przekłada się na lepszą optymalizację działania.

 

„Resident Evil 2” jest też kolejną z wielu, która otrzymała wsparcie sterowników Radeon Software w trybie „Day-0”, dzięki czemu gracze korzystający z kart Radeon mogli cieszyć się optymalną wydajnością od razu po premierze gry. Zapraszamy do zapoznania się z blogiem, który przybliża sposoby ulepszania rozgrywki na kartach Radeon RX.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3887 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl