Przewody od Green Cell pokazują, że można zrobić zamiennik lepszy niż oryginał!

Recenzja przewodów USB od Green Cell

Jeżeli jesteście stałymi czytelnikami portalu, na pewno wiecie, że uwielbiam firmę Blitzwolf, głównie ze względu na różnego rodzaju przewody, czy powerbanki. Tworzy ona świetne jakościowo produkty w niezłej cenie. Ale dzisiaj przyjrzymy się odpowiednikowi obecnym na naszym rynku – marce Green Cell. Od jakiegoś czasu zamiast zamawiać u „majfrendów” kupuję od Green Cell. Ciekawi dlaczego? Zapraszam na recenzję!

Kabel za 19 zł? Niby jak to ma działać?

Zamiennik dla oryginału kosztującego prawie 100 zł? Przecież to nie będzie działać! Jeszcze kiedyś tanie zamienniki przewodów, szczególnie od Apple, budziły wiele wątpliwości – często nie chciały działać, albo szybko się zużywały (jakby oryginalne kable od Apple były wytrzymałe). Jednak Green Cell pokazuje, że czasy się zmieniły. W niskiej cenie otrzymujemy świetny jakościowo przewód w nylonowym oplocie, z solidnymi wtyczkami, które nie sprawiają wrażenia, że zaraz pękną. Zakotwiczenia przewodu we wtyczkach są odpowiednio zabezpieczone i nawet po moich próbach złamania przewodu (oczywiście w granicach rozsądku), kompletnie nic się nie stało. Dodajmy do tego fakt, że wszystkie rodzaje przewodów od Green Cell spełniają wszelkie standardy jakie narzuca większość producentów smartfonów (w tym wsparcie ładowania smart u Apple i QC oraz Power Delivery) i za niską cenę faktycznie mamy zamiennik lepszy niż oryginał.

W ofercie Green Cell znajdziemy głównie dwa rodzaje przewodów:

  • w nylonowym oplocie, długość 1m – testowane,
  • bez oplotu, płaskie, białe, długość 0,25m.

O ile tych drugich na testy nie otrzymałem, mogę Wam powiedzieć, że jakością nie odbiegają od testowanych „metrówek” i świetnie nadają się jako dodatek do powerbanku.

Rodzaje wtyczek prezentują się następująco:

  • USB – Lightning,
  • USB – USB typu C,
  • USB – microUSB.

Co tu dużo mówić, jest dobrze!

Ileż można pisać o czymś tak banalnym jak przewody USB. Szybkie podsumowanie – przewody USB od Green Cell to jedne z najtańszych propozycji na naszym rynku, bo ceny startują już od 19 zł. W tej kwocie, jakby nie patrzeć wyjątkowo niskiej, otrzymujemy solidne wykonanie (nylonowy oplot, solidne wtyczki) i pełną kompatybilność ze wszelkimi wymaganiami urządzeń. Czego wymagać więcej od tego typu produktu? Przypomnę jeszcze, że w tym momencie każdy znajdzie kabel dla siebie – Green Cell oferuje przewody z wszystkimi obecnie używanymi wtyczkami: Lightning, USB-C oraz microUSB.

Pamiętajcie też, że Green Cell to nie tylko przewody USB. W ofercie producenta znajdziecie również baterie do laptopów, UPS-ów, aparatów, itp, powerbanki, ładowarki sieciowe, akcesoria komputerowe i wiele więcej. Polecam zapoznać się z ich ofertą bliżej, np. z ich nowościami tutaj!

O Kacper Borawski 280 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl