Premiera pierwszej, najmniejszej na świecie stacji roboczej klasy MINI PC z grafiką NVIDIA QUADRO, która bazuje na architekturze PASCAL

 

ZOTAC Technology, która jest światowym liderem w dziedzinie projektowania oraz produkcji innowacyjnego sprzętu i systemów komputerowych, zaprezentowała dziś nowy komputer klasy Mini PC z serii ZBOX Q wyposażony w najbardziej zaawansowany i wydajny procesor graficzny NVIDIA® Quadro®. Nowa seria produktów ZBOX zostanie pokazana szerszej publiczności na targach NAB Show w Las Vegas, USA. Nowy komputer jest pierwszą na świecie miniaturową, ale jednocześnie potężną stacją roboczą klasy Mini PC firmy ZOTAC, która korzysta z profesjonalnych kart graficznych NVIDIA® Quadro® zgodnych z architekturą Pascal™. Pecety z serii ZBOX Q charakteryzują się nie tylko miniaturowym formatem, ale również stylowym i eleganckim wzornictwem i bezkompromisową, wiodącą na rynku, wydajnością graficzną. Począwszy od oszałamiającego wzornictwa przemysłowego i zaawansowanych efektów specjalnych, po złożoną wizualizację naukową i zaawansowane modelowanie danych, maszyny z serii ZBOX Q przekształcają wyzwania dnia dzisiejszego w sukcesy jutra.

 

Sprawdź nasz test

Zotac ZBOX RI531 plus – test mini-PC od Zotaca

 

Innowacje bez barier

Pecety z serii ZBOX Q wyposażono w karty graficzne z rodziny NVIDIA® Quadro®, które bazują na architekturze Pascal™ – począwszy od modelu P1000 do najnowszego, zgodnego z VR Ready, modelu P5000. Komputery zostały nie tylko gruntownie przetestowane, ale są również certyfikowane jako w pełni kompatybilne ze wszystkimi profesjonalnymi aplikacjami. Wszystkie modele serii Q są wyposażone w procesory Intel® Core™ i5 lub i7, które zapewniają nie tylko szybką, ale i efektywną pod względem oszczędności energii pracę.

„Jako firma, która opracowała pierwszy na świecie komputer klasy Mini PC, jesteśmy dumni z tego, że możemy dotrzeć do jeszcze większej liczby potencjalnych użytkowników, którzy wymagają nie tylko wydajności niezbędnej do profesjonalnych zastosowań, ale również oczekują niewielkich rozmiarów od wykorzystywanego systemu. Nowa seria Q, to nie tylko przełom dotyczący naszej linii produktów z serii ZBOX, ale także dowód na to, że niewielkie rozmiary obudowy mogą kryć w swoim wnętrzu potężne możliwości”, mówi Jacky Huang, Dyrektor ds. Produktu w firmie ZOTAC Technology.

Nieograniczone możliwości kreacji

Komputery z serii ZBOX Q mają tylko 7 cm wysokości i zajmują o 50% mniej miejsca, w porównaniu z tradycyjnymi obudowani typu wieża, co przekłada się na większą produktywność. Dzięki zwiększonej wentylacji i zastosowaniu wydajnego systemu chłodzenia, zmaksymalizowano mechanizm odprowadzania ciepła z wnętrza obudowy, co przełożyło się na możliwość utrzymywania przez cały czas wysokiej wydajności.

We wszystkich komputerach z tej serii znajdziemy nowoczesne technologie związane z wymianą, przechowywaniem i transmisją danych, w tym dwie karty sieciowe gigabit Ethernet, moduł WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, USB 3.0, HDMI 2.0, do 32 GB pamięci DDR4, napędy M.2 i 2,5-calową wnękę przystosowaną do montażu urządzeń pamięci masowej HDD/SSD. Model QK5P1000 zapewnia niezwykłą wszechstronność i mobilność dzięki kompatybilności z systemem montażowym VESA, dzięki czemu komputer można położyć, zawiesić lub schować za wyświetlaczem.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3889 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl