Powrót do szkoły i na studia z laptopami na bazie platform AMD – znakomity wybór sprzętu

 

Nawyki współczesnej młodzieży w sferze korzystania z komputera są zupełnie inne niż były jeszcze kilka lat temu. Dziś ta grupa intensywnie korzysta z wielozadaniowości, obciąża komputer wymagającymi obliczeniowo procesami oczekując przy tym niebywałej płynności. Uczniowie i studenci do nauki potrzebują uruchamiać dużą liczbę programów, zakładek w przeglądarce oraz ciężkich plików multimedialnych. Po godzinach młodzi równocześnie oglądają transmisje na żywo, dzielą się wrażeniami w mediach społecznościowych oraz grają. To zupełnie inne wymagania niż jeszcze przed paru laty, gdy komputer do nauki miał obsługiwać wyłącznie aplikacje biurowe lub wyświetlać filmy w jakości HD. Te zmienione nawyki to także kolejna dźwignia dla wymiany przestarzałego sprzętu, który w większości przypadków działa w oparciu o wątłe 2-rdzeniowe procesory oraz niezdolne do obsługi nowoczesnych multimediów i gier układy graficzne.

To co firma AMD wraz z wiodącymi producentami laptopów oferuje na rynku to połączenie nawet 4-rdzeniowych, 8-wątkowych procesorów Ryzen ze zintegrowanymi układami graficznymi Radeon o mocy wyższej niż niejedna zewnętrzna karta graficzna. To wszystko zamknięte w jednym układzie o TDP w zakresie 15-35W sprawia, że laptop nie dość, że jest szybki i sprawny, to jeszcze umożliwia płynną rozgrywkę w wiele popularnych tytułów gier. Przy okazji miło jest nam poinformować, że oferta laptopów na bazie platformy Ryzen Mobile jeszcze nigdy nie była w Polsce tak dobra, zróżnicowana i zarazem dopasowana do różnych wymagań użytkowników.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z poniższymi propozycjami laptopów, które wykorzystując platformę AMD dają optymalne możliwości w swoich przedziałach cenowych dla uczniów i studentów:

  • Lenovo IdeaPad S540 – to wysokiej klasy laptop, który rozkłada się na płasko i pozwala długo pracować z dużą wydajnością dzięki procesorom AMD Ryzen 5 3500U. Już od 2199 zł w Komputroniku!
  • ASUS VivoBook 15 A512DA – ten smukły, srebrny laptop daje niezwykły komfort użytkowania dzięki swojemu ekranowi i procesorowi AMD Ryzen 5 3500U. W cenie 2499 zł w Mediaexpert jest jednym z najlepszych w swojej klasie.
  • HP ENVY X360 13 – to laptop 2-w-1 klasy premium, który łączy wszechstronność konstrukcji z wielozadaniowością oraz długim czasem pracy na baterii. W Polsce dostępny jest w sklepach Komputronik i X-KOM w konfiguracjach z procesorami AMD Ryzen 3 3300U i AMD Ryzen 5 3500U w cenie od 3199 zł!
  • Acer Nitro 5 – to jeden z dwóch polecanych przez Verdykt.pl laptopów dla graczy poniżej 3000 zł. Jest szeroko dostępny w wielu sklepach od 2999 zł, w tym w MediamarktMediaexpert i Neonet. To maszyna wyposażona w procesor AMD Ryzen 5 2500U z dodatkową kartą graficzną AMD Radeon RX 560X.
  • ASUS TUF Gaming FX505DY – ten rasowy laptop jest drugim z polecanych przez Verdykt.pl modeli dla graczy poniżej 3000 zł. Dzięki wzmocnionemu procesorowi AMD Ryzen 5 3550H oferuje jeszcze więcej mocy dla wymagających gier. Jest dostępny w MediamarktX-KOM i Mediaexpert już od 3099 zł.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3887 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl