PowerWalker: UPS do zadań specjalnych

 

VI 1000 T/HID to UPS o topologii Line-Interactive, o mocy rzeczywistej wynoszącej 700 W. Zasilacz, poza regulatorem napięcia AVR, wyposażono w moduł dwóch baterii o pojemności 7Ah, charakteryzujących się krótkim czasem ładowania (3h do 90% pojemności) i możliwością podtrzymania mocy do 4 minut przy obciążeniu znamionowym.

PowerWalker VI 1000T-HID_1right

Zastosowana technologia „hot-swap” pozwala na wymianę akumulatorów podczas pracy urządzenia, bez konieczności restartu. Wbudowany falownik oferuje na wyjściu pełną falę sinusoidalną, dzięki czemu można wykorzystywać go do zasilenia urządzeń o indukcyjnym charakterze obciążenia.

PowerWalker VI 1000T-HID_front

Zaletą UPS’a jest port USB-HID, który umożliwia bezpośrednią komunikację z podłączonymi urządzeniami bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników. Do zarządzania zasilaniem awaryjnym wykorzystywane są opcje dostępne w menu systemu operacyjnego, dzięki czemu komputer desktopowy zachowuje się jak notebook z podłączoną baterią. Wyposażenie zasilaczy awaryjnych w USB-HID pozwala na zastosowanie ich w urządzeniach, w których niemożliwe jest zainstalowanie dodatkowych sterowników.

Fortis 3 HE1425 Test

 

UPS posiada rozbudowane menu wyświetlacza, umożliwiające zmianę wartości napięcia wyjściowego i zakresu napięcia wejściowego. Ponadto informuje również o aktualnym obciążeniu w „W” czy czasie podtrzymania awaryjnego w minutach. VI 1000 T/HID jest jedną z niewielu pozycji na rynku umożliwiających pełne dezaktywowanie sygnałów dźwiękowych. Urządzenie posiada niewielkie wymiary, dzięki czemu sprawdzi się w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Cena detaliczna zasilacza wynosi 859 zł.

PowerWalker VI 1000T-HID_back

Najważniejsze cechy urządzenia:

– Wbudowany regulator napięcia (AVR)

– Wysokie wyniki wydajności konwersji w oszczędności energii

– Pełna fala sinusoidalna

– Funkcja automatycznego restartu po przywróceniu zasilania

– Automatyczne wykrywanie częstotliwości wejściowej 50/60 Hz

– Samokontrola oraz diagnostyka usterek

– Łatwo wymienialna bateria hot-swap

– Interfejs USB ze wsparciem HID

źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3908 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl