Polecane zestawy komputerowe – Wrzesień 2018

Wybór podzespołów komputerowych dla osób, które nie śledzą rynku i nowinek technologicznych może być nie lada wyzwaniem – i właśnie dla takich osób powstał ten artykuł. Prezentujemy zestawy komputerowe polecane przez redakcję WavePC.

Premiera kart NVIDIA GeForce RTX już za nami. Swoimi wrażeniami podziel się w komentarzu. Karty będą dostępne dopiero pod koniec września, poza tym ich cena… no cóż, nie zachęca. W związku z tym oczywiście nie znalazły się one w zestawieniu – nie znamy przede wszystkim ich wydajności. Stąd też nieduża liczba zmian w stosunku do zeszłego miesiąca. A tuż za rogiem jest już premiera nowych procesorów Intela… Wyczuwam ciekawe zestawy pod choinkami.

Tradycyjnie ceny obudów nie są uwzględnione – podobnie jak napędy optyczne. Listę polecanych obudów jak zawsze znajdziesz na ostatniej stronie artykułu lub w tym Top 5 najpopularniejszych obudów oraz w tym teście 10 obudów.

Segmenty cenowe jakie przedstawimy to:

  • 1500 zł – czyli zestaw budżetowy dla mało wymagających.
  • 2500 zł – tani zestaw do gier.
  • 3700 zł – bardziej uniwersalny.
  • 4800 zł – zestaw dla osób, które wymagają nieco więcej.
  • Topowy zestaw – topowy zestaw dla osób, które nie uznają kompromisów.

I w ramach przypomnienia, zapraszamy na nasz wideoporadnik – jak samodzielnie złożyć PC:

Sprawdź nasz poradnik

Jak złożyć komputer PC? PORADNIK 2018

Zaczynajmy!

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.
  • Arkadiusz Czubak

    Mam ryzen’a 1600 na płycie asrock ab350m pro4 i zdecydowanie odradzam ramy Corsair Vangeance 2x4GB 3000MHz. Trafiłem tu bo właśnie rozglądam sie za innymi. Tragedia. Ramy oparte na kościach Hynix (tak jak te) są problematyczne dla procesorów Amd. Ja będę próbował raczej coś od G.Skill