Plecak dla Graczy? ReDragon GB-100 pomieści duuużo

 

Tak, to się właśnie dzieje! Dziś przychodzę do Was z recenzją czegoś, czego wcześniej nawet nie przypuszczałbym, że przyjdzie mi recenzować. Mowa o plecaku dla graczy ReDragon GB-100. Jak plecak sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Między innymi tego dowiecie się z tej recenzji.

ReDragon to amerykańska firma, która wchodzi na polski rynek z kilkoma produktami (link do strony producenta), wśród nich znajduje się właśnie GB-100.

Plecak z logo czerwonego smoka jest bardzo pakowny. Jego kształt jest w formie prostopadłościanu, nie jest opływowy.

Producent deklaruje, że plecak pomieści w sobie laptopy nawet 18 calowe. Nie miałem niestety tak dużego laptopa, by to sprawdzić, ale nasz 15,6 calowy wszedł i zostało jeszcze sporo zapasu.

W mojej ocenie plecak jest wykonany porządnie, z dobrych jakościowo materiałów. Na deszczu sprawdza się na piątkę. Ani razu nie zdarzyło się, żeby choć odrobina wilgoci przedostała się do środka.

Plecak GB-100 posiada kilka kieszeni. Frontowa, do której zmieścimy np. dokumenty, jest wyposażona w wodoszczelny zamek.

Na bokach znajdują się dwie mniejsze kieszenie.

Suwak głównej komory sięga aż do samego dołu plecaka, dzięki czemu otwiera się w bardzo szerokim zakresie.

Największa przegroda z rzepem przeznaczona jest właśnie na laptopa.

W środku znajduje się również kilka mniejszych kieszeni. Możemy do nich wsadzić klawiaturę, myszkę z podkładką, zasilacz, słuchawki, dysk zewnętrzny itp..

„Plecy” nie są usztywniane, ale są wykonane z oddychającej pianki. Z podobnego materiału wykonane są również szelki. I to one są według mnie jedynym słabym punktem tego plecaka. Potrafią się niestety ześlizgnąć z kurtki, co bywa denerwujące. Kolejny ich minus to regulacja. Niestety zbyt łatwo można nią manewrować, przez co jej ustawienie się zmienia i bardzo często trzeba tę regulację sobie poprawiać.

Podsumowując – uważam, że za cenę około 180zł GB-100 jest dobrym wyborem jeśli szukacie plecaka do swojego laptopa. Jego ogromną zaletą jest duża pojemność, dzięki czemu może to być również plecak, który zabierzemy ze sobą na uczelnię, do pracy, czy nawet na krótki wyjazd.

Więcej informacji znajdziecie w naszej wideorecenzji, do obejrzenia której Was gorąco zachęcam:

O Dawid Nowak 112 Artykuły
Pasjonat nowych technologii, redaktor WavePC.pl, vloger i bloger.