OpTic Gaming wygrywa Mistrzostwa Call of Duty World League (CWL) 2017, prezentowane przez PlayStation 4

 

Nowi mistrzowie zabiorą do domu puchar Mistrzostw Call of Duty World League 2017, największej konsolowej dyscypliny esportowej, wraz z 1,5 milionem dolarów do podziału

Pełen emocji mecz finałowy kończył zacięty esportowy sezon Call of Duty od Activison, z sumą nagród wynoszącą 4 miliony dolarów

OpTic Gaming wygrało wczorajszej nocy pełen wyrównanych starć sezon Mistrzostw Call of Duty World League (CWL) 2017, prezentowanych przez PlayStation 4. W rozgrywkach organizowanych przez Major League Gaming Corp. (MLG) wraz z Activision Publishing, Inc., OpTic Gaming sprzątnęło sprzed nosa koronę zwycięzcy zespołowi EnVyUs w zaciętej walce o mistrzowskie miano najlepszej drużyny Call of Duty na świecie.
Sprawdź nasz test

Genesis M33 Lava – recenzja plastikowej podkładki

 

To totalnie nie wydaje się rzeczywiste. Razem z kolegami z drużyny czujemy się jak legendy” –  powiedział MVP Mistrzostw CWL 2017, Matthew ‘FormaL’ Piper po przyznaniu mu tytułu. FormaL otrzymał to samo miano także po zakończeniu playoffów CWL Stage 2. Zapytany o konsekwentność w zdobywaniu kolejnych nagród dla najlepszego gracza, FormaL zwraca uwagę na innych członków swojego zespołu. „To nie ja. To dzięki moim kolegom, naprawdę. Oni sprawiają, że gram w ten sposób i robię te wszystkie fajne rzeczy. Wszystko zawdzięczam im” – dodał ‘FormaL’.

Call of Duty jako dyscyplina esportowa zanotowała w tym roku olbrzymi wzrost zainteresowania, ze wzrostem liczby graczy o 400% w stosunku do zeszłego roku. Poziom podniósł się także w 2017 roku, jeżeli chodzi o ilość profesjonalistów, z dziewięcioma zespołami wygrywającymi turnieje na całym świecie; wśród nich znajduje się drużyna Splyce, pierwszy zespół z Europy, który wygrał turniej CWL w Ameryce Północnej.

Mający miejsce w Orlando na Florydzie turniej gościł 32 drużyny Call of Duty z Ameryki Północnej, Europy i regionu Azji i Pacyfiku (APAC) i trwał 5 dni, podczas których do wygrania były nagrody z łącznej puli 1,5 miliona dolarów. Wydarzenie było jednocześnie finałowym spotkaniem tegorocznego sezonu CWL, w którym do wygrania były 4 milionów dolarów, czyli z największej puli w historii turniejów w Call of Duty.

„Gratulacje dla drużyny OpTic Gaming za fantastyczny finał Mistrzostw CWL 2017” – powiedział Rob Kostich, wice prezes i manager Call of Duty. „Sezon 2017 był najlepszym jak do tej pory, z niesamowitymi starciami i niezapomnianymi fanami na każdym kroku. W imieniu wszystkich zaangażowanych w tworzenie Call of Duty gratuluję wszystkim zespołom wspaniałego roku zmagań i dziękuję wszystkim kibicom za ogromne wsparcie” – dodał Rob Kostich.

Sprawdź cenę Call of Duty Black Ops 3 na PS4 – KLIK!

A tak prezentuje się ostateczna tabela wyników Mistrzostw CWL:
1 – OpTic Gaming
2 – Team EnVyUs
3 – Luminosity
4 – Red Reserve
5/6 – FaZe Clan
5/6 – eUnited
7/8 – Ghost Gaming
7/8 – Splyce
Pełna lista zespołów znajduje się na stronie: www.callofduty.com/esports.

Najnowsze informacje o Call of Duty World League, prezentowanym przez PlayStation 4, znaleźć można na stronach: http://www.callofduty.com/cwltv.majorleaguegaming.com oraz na profilu @CODWorldLeague w serwisie Twitter, Instagram oraz Facebook.

Źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3908 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl