Oferta AMD to obecnie opłacalność „level: master” dla graczy PC

 

Nic nie jest dane raz na zawsze – ta myśl nasuwa się sama, gdy próbuje się prześledzić zmiany na rynku sprzętu komputerowego w ciągu ostatnich 2 lat. Skok cen pamięci RAM, hossa i bessa kryptowalut, niebywale tanie SSD, czy wreszcie kolosalne zmiany na rynku procesorów nieustannie wpływają na oblicze tego, co w danym momencie najbardziej opłaca się kupić. Dzisiaj jednak pewne jest jedno – sprzęt AMD oferuje najlepszy stosunek możliwości, wydajności i wartości do ceny, co potwierdzają niezależni eksperci.

Poniżej lista aktualnych rekomendacji, w których dominują procesory AMD:

 

Sprawdź nasz test

AMD A8-7670K Test Recenzja APU

 

Kupując procesor AMD Ryzen lub AMD Athlon można też wybrać płytę główną z chipsetem B450 lub X470, dzięki czemu użytkownik otrzyma gratis dostęp do technologii StoreMI, która pozwala automatycznie przyspieszyć działanie dysku twardego korzystając z dostępnego nośnika SSD. Funkcja ta jest wygodna, łatwa w konfiguracji i pozwala przestać się przejmować rozlokowaniem danych i programów, gdy szybszy i wolniejszy nośnik działają oddzielnie. Ponadto trwa obecnie promocja na płyty GIGABYTE, w ramach której przy zakupie wybranych płyt głównych można otrzymać 30 lub 40 EUR do wydania na Steam (szczegóły promocji tutaj).

Z kolei po stronie kart graficznych i monitorów redakcja PurePC twierdzi, że: „Rozważając zakup karty graficznej i monitora, dobrze jest pomyśleć o tandemie, który będzie razem ściśle współpracował. W przypadku Radeonów jest to zwyczajnie łatwiejsze, ponieważ wyświetlaczy (zgodnych z Radeon FreeSync – przyp. biura prasowego) mamy do wyboru więcej i ceny przystępniejsze, niż modeli z G-Sync.”

Monitorów zgodnych z Radeon FreeSync jest na rynku przeszło 250 modeli (lista), z których najbardziej przystępne 1080p można dostać w cenie już 399 zł*. Z kolei wyświetlacze z matrycami 1080p 144 Hz są dostępne już za 799 zł*. Biorąc pod uwagę, że karty graficzne Radeon RX są obecnie dostępne w bardzo dobrych cenach, a przy zakupie wybranych modeli można otrzymać aż 3 gry gratis, to zestaw zsynchronizowanego monitora i karty graficznej to obecnie najbardziej opłacalna inwestycja dla gracza:

 • Radeon RX Vega 56 dostępny od ok. 2000 zł, RX 580 8GB od ok. 1100 zł, a RX 570 4GB od ok. 850 zł,
 • Przy zakupie wybranych modeli w sklepach realizujących promocję można bezpłatnie otrzymać Assassin’s Creed® Odyssey, Star Control™: Origins oraz Strange Brigade™ – szczegóły promocji tutaj.

Atutami kart graficznych Radeon RX są ponadto:

 • Najbardziej stabilny sterownik w branży, co potwierdziło niezależne badanie QA Consultants.
 • Niejednokrotnie wyraźnie lepsza wydajność niż cenowych konkurentów, co potwierdzają niezależne testy, np.:
 • Obsługa technologii Radeon FreeSync 2 HDR, która pozwala cieszyć się zwiększoną dynamiką tonalną w grach działając od razu i bez opóźnień. Funkcja ta jest zaimplementowana w rosnącej liczbie gier, w tym w:
  • Far Cry 5®
  • Assassin’s Creed® Odyssey
  • Star Control™: Origins
  • Strange Brigade™
 • Optymalna obsługa API nowej generacji, czyli DirectX®12 i Vulkan, które stają się coraz bardziej istotne dla branży m.in. z powodu lepszej optymalizacji działania sprzętu oraz nowych funkcji, jak śledzenie promieni.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl