NAVITEL NR200 – zaawansowana kamera samochodowa z sensorem night vision

 

Firma NAVITEL®, dostawca wiodących rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej prezentuje nowy wideorejestrator – model NR200.

 

NAVITEL NR200 nagrywa materiał wideo w rozdzielczości Full HD. Kamerę wyposażono w 2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480×240, procesor MStar MSC8336 i sensor optyczny SC2363 z obsługą night vision. Urządzenie wykorzystuje jedną z najbardziej wydajnych technologii kompresji obrazu – H.264. Pliki zapisywane są w formacie .MP4. Model NR200 oferuje wsparcie kart microSD o maksymalnej pojemności 64 GB. Kąt widzenia obiektywu wynosi 120°. Wbudowany czujnik G-Sensor rejestruje i chroni materiał wideo zarejestrowany podczas wypadku, gwałtownego przyspieszenia, hamowania lub kolizji. Nagrany incydent zapisywany jest automatycznie w pamięci urządzenia.

NAVITEL NR200 wyposażono w funkcje dodatkowe: auto-start oraz tryb parkingowy. Po włączeniu zapłonu w samochodzie kamerka automatycznie uruchamia się i rozpoczyna nagrywanie (pod warunkiem, że zapewniony jest stały dopływ zasilania). Wideorejestrator wykrywa ruch w polu widzenia kamery i rozpoczyna nagrywanie nawet podczas nieobecności kierowcy w samochodzie.

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów postanowiliśmy wprowadzić na rynek budżetową kamerkę o rozdzielczości nagrywania Full HD. Problemem wielu tanich urządzeń w Polsce jest interpolowana rozdzielczość. Słabej jakości sensory optyczne nie są w stanie przetworzyć rejestrowanego obrazu. W przypadku sytuacji spornej kierowca nie będzie mógł nawet zweryfikować, kto był sprawcą wypadku lub szkody parkingowej. NAVITEL NR200 to nasz pierwszy produkt z nowej „rodziny” kamerek z night vision. Sensor SC2363, który umieszczono w tym modelu umożliwi kierowcy nagranie przejrzystego materiału wideo i będzie wręcz noktowizorem podczas jazdy. W niedalekiej przyszłości planujemy rozwinąć portfolio wideorejestratorów o kolejne ciekawe modele” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

W opakowaniu wraz z urządzeniem umieszczono zestaw niezbędny do rejestrowania codziennych podróży: ładowarkę, ściereczkę z mikrofibry, kabel mini-USB, uchwyt na przyssawkę i licencję nawigacyjną na smartfon z mapą Europy, na okres 12 miesięcy.

 

NAVITEL NR200 jest już dostępny w sieciach sklepów z elektroniką użytkową. Sugerowana cena wideorejestratora – 129 złotych.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl