Największe targi gier komputerowych powracają!

 

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena odbędzie już w najbliższy weekend. Z tej okazji postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najważniejsze atrakcje, jakie czekają na wszystkich, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

Gry przede wszystkim

Od samego początku wizytówką Poznań Game Arena są przedpremierowe
i premierowe pokazy gier. Czołowi producenci prezentują wówczas swoje najnowsze produkcje, a uczestnicy mogą na własnej skórze przetestować i ocenić liczne gry dostępne u poszczególnych wystawców. Nie inaczej będzie i tym razem. Gracze będą mieli do dyspozycji aż 1500 stanowisk, na których każdy miłośnik gamingu znajdzie coś dla siebie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Pierwszy pokaz polskiej wersji Cyberpunk 2077

Produkcja studia CD-Projekt RED to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier, jakie ukażą się w 2020 roku. Wszyscy odwiedzający tegoroczną edycję PGA będą mogli zobaczyć w akcji najnowszą produkcję CD PROJEKT RED, po raz pierwszy prezentowaną w polskiej wersji językowej. Pokazy będą prowadzone na żywo przez deweloperów gry na stoisku ​Cyberpunk 2077 (hala 7A, pawilon 3). Pokazy będą prowadzone podczas całych targów, a jedną prezentację będzie w stanie obejrzeć
od 70 do 80 osób.

 

Więcej na temat obecności Cyberpunk 2077 na PGA:

https://www.gamearena.pl/cyberpunk-2077-na-pga/

 

Liczne atrakcje do Ubisoftu

 

Podczas poznańskich targów nie zabraknie czołowych graczy światowego rynku gier. Wśród nich jest m. in. Ubisoft – znany na całym świecie producent, który na swoim koncie ma takie tytuły jak chociażby Assassin’s Creed. Oto, co Ubisoft planuje zaprezentować na PGA.

 

Watch Dogs Legion po raz pierwszy w Polsce

 

Do premiery Watch Dogs Legion zaplanowanej na 6 marca 2020 roku pozostało jeszcze mnóstwo czasu. Dla wszystkich wyczekujących nowej produkcji Ubisoftu mamy świetną wiadomość.  Po raz pierwszy w Polsce zwiedzający będą mogli zobaczyć wersję demostracyjną najnowszej odsłony serii Watch Dogs. Prezentacja gry będzie miała formę pokazów kinowych odbywających się we wszystkie dni targów.

 

To jednak nie wszystko. Wśród tytułów, jakie znajdziecie w strefie Ubisoftu pojawią się: Ghost Recon Breakpoint, The Division 2, Anno 1800, Just Dance, Rainbow Six Siege.

 

Więcej na temat obecności Ubisoft na PGA:

https://www.gamearena.pl/nie-tylko-nowosci-ubisoft-przygotowal-rowniez-klasyki/

https://www.gamearena.pl/8526-2/

https://www.gamearena.pl/pokaz-watch-dogs-legion-na-pga/

 

Nintendo kolejny raz na Poznań Game Arena.

 

Wyjątkowy świat Nintendo, dziesiątki niespodzianek, a to wszystko na 90 konsolach gotowych do przetestowania najgorętszych produkcji, w tym Ring Fit Adventure, która zyska specjalną strefę przeznaczoną tylko dla tej gry. To w niej możesz spełnić swoje pragnienie stania się lub pozostania fit. Nie zabraknie też produkcji autorstwa twórców niezależnych jak i przedpremierowych tytułów. Przekrój dostępnych gier będzie wyjątkowo szeroki jak nigdy wcześniej w historii.

 

Więcej na temat obecności Nintendo na PGA:

https://www.gamearena.pl/90-konsoli-i-30-gier-na-stoisku-nintendo/

 

Nie tylko Cyberpunk

 

Premierowe tytuły do ogrania, Giermasz z bogatą ofertą gier i gadżetów kolekcjonerskich, oficjalny turniej Farming Simulator League – to tylko niektóre
z atrakcji, które w tym roku dystrybutor gier wideo CDP zapewni uczestnikom targów Poznań Game Arena 2019.

 

To będzie największe wydarzenie w całej historii obecności CDP na PGA. Na łącznie blisko 1200 m2 uczestnicy poznańskiego święta gamingu i nowych technologii będą mogli przetestować najgorętsze tegoroczne premiery CDP, zaopatrzyć się w gry
i gadżety w wyjątkowych cenach na Giermaszu, przeżyć esportowe emocje podczas turnieju Farming Simulator League.

 

Więcej na temat obecności CDP na PGA:

https://www.gamearena.pl/cdp-oglasza-pierwsze-atrakcje-na-pga-2019/

 

Inauguracja Polskiej Ligi Esportowej

 

E-sport od zawsze był ważną częścią Poznań Game Arena. Nie inaczej jest w tym roku.

 

WarmUP PGA –  taką nazwę będzie nosić główna scena gamingowa, na której najlepsze polskie zespoły rozpoczną swoje zmagania w ramach jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej.

 

Całe rozgrywki otrzymają ogromne doładowanie w postaci nowych tytułów – oprócz istniejących już dywizji CS:GO oraz League of Legends planowana są nowe dywizje min. w grę FIFA oraz Simracing.

Podczas 14. już edycji PGA, która odbędzie się w dniach 18-20 października nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu Jesień 2019 Polskiej Ligi Esportowej, a wraz z nim start Dywizji Mistrzowskiej w Counter Strike. Najlepsze drużyny w kraju będą miały okazję zaprezentować esport w obecności 80 000 entuzjastów rozrywki.
Więcej na temat Polskiej Ligi Esportowej na PGA:

https://www.gamearena.pl/boost-the-power-polska-liga-esportowa-z-nowa-energia-zamelduje-sie-na-pga-2019/

 

https://www.gamearena.pl/ple-inauguracja-coraz-blizej/

 

Twórcy niezależni ponownie pojawią się na PGA

 

W kilku słowach dla niewtajemniczonych – strefa Indie Games to miejsce, gdzie swoje cyfrowe działa prezentują twórcy niezależni. To dzięki nim każdego roku strefa Indie Games jest tak wyjątkowa. Deweloperzy prezentujący się w tym miejscu na PGA prześcigają się w pomysłach na projekty, w których to grywalność i frajda odgrywają decydujące znaczenie. Z każdą edycją rośnie także poziom prezentowanych produkcji. Wraz z poziomem zwiększa się zainteresowanie samą strefą. Niesłabnąca popularność sprawia, że pawilon, w którym prezentowane są dzieła twórców niezależnych jest po brzegi wypełniony zwiedzającymi.

 

Dla samych deweloperów to oczywiście świetna okazja nie tylko do zaprezentowania się światu, ale również do uzyskania bezcennego feedbacku ze strony zwiedzających. Wszystkie uwagi, sugestie są skrupulatnie zapisywane. Wszystko po to, aby obecne
i przyszłe produkcje mogły jeszcze lepiej spełnić oczekiwania graczy.

 

Przykładowe tytuły, jakie pojawią się w trefie Indie:

  • Chernobylite
  • #DRIVE
  • Fury Unleashed
  • Tohu
  • Shing!

 

Game Industry Conference – największa konferencja poświęcona grom w tej części Europy

 

Game Industry Conference to największe wydarzenie biznesowe i profesjonalne wydarzeni poświęcone grom na wschód od Kolonii. GIC to łącznie ponad 3600 uczestników z ponad 640 firm i 46 krajów, 29 wystawców biznesowych, +130 prelekcji na różnych poziomach zaawansowania. Ponad 500 przedstawicieli branży, umawia 1100 spotkań tylko w systemie MeetToMatch. GICa i MeetToMatch poleca 97% jego uczestników,  a zawierane przez nich umowy sięgają nawet kilku milionów złotych. Game Industry Conference to Mekka dla ekspertów z branży, miejsce wymiany wiedzy branżowej, spotkania, strefa wystawiennicza B2B, ale jednocześnie wykłady, panele czy powiększona w tym roku strefa rekrutacji Geek Careers Zone dostępne dla każdego uczestnika Poznań Game Arena.

 

Wydarzenia obrastają też dodatkowymi kongresami i zjazdami. Game Design Summit i GodotCon to międzynarodowe wydarzenia dla specjalistów, które potrwają już
od środy 16 października. Z kolei Kongres „Sektor gier: nauka + edukacja + przemysł” to wydarzenie otwarte, dla każdego zainteresowanego edukacją, nauką i uczelniami wyższymi w relacji do sektora gier. Więcej informacji, a także bezpłatną rejestrację dla reprezentantów organizacji pozarządowych, uczelni oraz administracji publicznej można znaleźć tutaj:

Kongres „Sektor gier: nauka + edukacja + przemysł” już w październiku

 

CEEGA – prestiżowe wyróżnienia dla twórców gier

 

Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu, takich jak m.in.: Litwa, Łotwa, Rumunia, Macedonia, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, Gruzja, Słowacja, Węgry, Słowenia, Ukraina, Czechy i Polska. W ramach projektu co roku przyznawane będą nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, w sobotę w Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Epic Game Music – niezapomniane chwile z klimatyczną muzyką z gier

 

EPIC GAME MUSIC to muzyczny genesis cyfrowego bytu i niezapomniany wieczór muzyki epickiej z gier. To potężne symfoniczno – rockowe show, nie tylko dla miłośników muzyki z wirtualnego świata. Tego wieczoru wyzwolone zostaną wszelkie możliwe emocje i barwy, zarówno w sferze dźwięku, jak i obszarze wrażeń wizualnych.

 

Na scenie pod dyrekcją Adama Domurata wystąpi 80-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska). W repertuarze koncertu nie zabraknie legendarnych i kultowych soundtracków, sąsiadujących z wykonaniami przedpremierowymi  z popularnych tytułów polskich i zagranicznych Zapraszamy na muzyczną podróż od Mario i Sonica, przez Dooma i Assasins Creed aż po Wiedźmina i God of War.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl