MWC 2019 – Western Digital prezentuje najszybszą na świecie kartę microSD UHS-I o pojemności 1TB

 

Nowa karta marki SanDisk® zapewnia użytkownikom najwyższą prędkością i pojemność, pozwalające na zapisanie i zarządzanie ogromną ilością zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości.

Zapotrzebowanie na treści multimedialne wysokiej rozdzielczości cały czas rośnie, dlatego firma Western Digital rozwija najbardziej wydajne rozwiązania, zapewniające użytkownikom idealne połączenie najwyższej wydajności oraz pojemności – dzięki czemu mogą oni w pełni wykorzystać potencjał treści, które rejestrują. Podczas imprezy Mobile World Congress firma zaprezentowała najszybszą na świecie kartę UHS-I microSD flash o pojemności 1 TB – model 1TB SanDisk Extreme® UHS-I microSDXC™. Nowa karta zapewnia wydajność i pojemność kluczową dla sprawnej obsługi ogromnej ilości cyfrowych zdjęć i klipów wideo, rejestrowanych z pomocą smartfonów, dronów czy kamer sportowych. Najwyższa prędkość zapisu i pojemność sprawiają, że użytkownicy mogą zająć się robieniem zdjęć i kręceniem filmów – bez martwienia się o to, gdzie będą mogli je zapisać i czy transfer będzie odpowiednio szybki.

 

Dzisiejsze smartfony i aparaty fotograficzne sprawiają, że możemy rejestrować treści najwyższej jakości w dowolnym miejscu i warunkach – wykorzystując do tego np. kilka obiektywów jednocześnie, tryb burst czy rozdzielczość 4K. Aby wszystkie te materiały były zapisywane odpowiednio szybko i mogły być bezpiecznie przechowane, Western Digital wciąż rozwija swoje zaawansowane rozwiązania, pozwalające na zapisywanie i udostępnianie treści wysokiej rozdzielczości – zarówno użytkownikom domowym, chcących uwiecznić ważne momenty w ich życiu, jak i profesjonalistom.

 

“Ludzie ufają kartom SanDisk – wiedzą, że bezpiecznie zapiszą i przechowają ich dane. Naszym zadaniem jest dostarczenie im produktów najwyższej możliwej jakości, żeby mogli wygodnie dzielić się ważnymi dla nich momentami” – wyjaśnia Brian Pridgeon, dyrektor marketingu marki SanDisk w Western Digital.

 

Nowa karta została zaprojektowana z myślą o zapisywaniu i kopiowaniu ogromnych ilości plików multimedialnych szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – 1TB SanDisk Extreme UHS-I microSD oferuje transfery sięgające 160MB/s. Oznacza to, że karta zapewni użytkownikom możliwość przesyłania plików o połowę szybciej niż w przypadku dostępnych obecnie na rynku standardowych kart UHS-I microSD. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w niej autorskiej technologii flash firmy Western Digital

 

Nowe kary SanDisk Extreme będą również dostępne w wersji o pojemności 512GB i będą zgodne ze specyfikacją A2 (co pozwoli na błyskawiczne uruchamianie zapisanych na nich aplikacji). Karty 1TB oraz 512GB SanDisk Extreme UHS-I microSD można już zamawiać – w ramach przedsprzedaży – na stronie Sandisk.com. W kwietniu pojawią się one również u wybranych partnerów handlowych. Ceny ustalono na – odpowiednio:  449.99 oraz 199.99 USD.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3911 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl