MSI GTX1080Ti Lightning Z – test

Kilka dni temu mogliście przeczytać recenzję jednej z najwydajniejszych wersji GTX-a 1080Ti, dzisiaj przyszedł czas omówić największego konkurenta Zotaca – MSI. Czy Ligthtning Z okaże się być najciekawszym modelem 1080Ti na rynku? Zapraszam na test!

Zawartość opakowania

Lightning dociera do nas w sporym opakowaniu. W środku, poza samą kartą, znajdziemy zestaw akcesoriów i dokumentacji. Z ciekawszych elementów wymieniłbym czarną zaślepkę na śledzie oraz dodatkowe naklejki na obudowę systemu chłodzenia (czerwone, szare i złote).

Wygląd i wykonanie

personalize-your-lightning

Lightning to konstrukcja potężna. 3 slotowy układ chłodzenia został zbudowany bardzo dobrze, adekwatnie do klasy urządzenia. Obudowa została wykonana z bardzo dobrej jakości tworzywa w kolorze czarnym, a na froncie zauważymy również srebrne wstawki formujące się w błyskawice. Te możemy zmienić przy pomocy dołączonych do zestawu zamiennych.

Na boku karty producent umieścił podświetlany piorun oraz wstawkę ze szczotkowanego aluminium z logo MSI Lightning. Z tej strony świetnie również widać metalową ramkę usztywniającą kartę.

Backplate to kawał metalu, pomalowany na czarno z wycięciem na logo Lightning. Te, podobnie jak kolejny pasek obok niego, jest podświetlane, a przez otwory w backplate możemy zauważyć ciepłowód w dość nietypowym miejscu. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć złączy SLI.

Na tylnej krawędzi karty zauważymy dodatkowe złącza do pomiaru napięć.

Na system chłodzenia składają się trzy wentylatory: 2x 110mm oraz 1x 90mm, radiator oraz 6 głównych ciepłowodów (poniklowanych) i 1 biegnący między PCB, a backplate (nieniklowany).

Karta jest długa na ok. 32 cm i zajmuje trzy sloty.

Na śledziu znajdują się złącza:

  • 1x DVI
  • 2x HDMI,
  • 2x DisplayPort.

Karta wymaga podłączenia trzech złącz zasilania 8-pin.

Omawiana karta oferuje 2 strefy podświetlenia – pasek na boku karty w kształcie pioruna oraz pasek na krawędzi backplate-u z logiem Lightning.

Podświetleniem, jak również parametrami karty, możemy sterować przy pomocy aplikacji MSI Gaming App.

MSI Gaming APP

Specyfikacja techniczna

NVidia GeForce GTX 1080Ti:

  • Układ graficzny: GP102-350
  • Taktowanie rdzenia: 1607 MHz
  • Taktowanie GPU Boost: 1721 MHz
  • Taktowanie pamięci: 1390 MHz
  • Ilość pamięć graficznej: 11264 MB
  • Szerokość szyny pamięci: 352-bit

MSI GTX1080Ti Lightning Z - test - GPU-Z

O Kacper Borawski 280 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl