Monitory Philips. Noworoczny przegląd najciekawszych modeli

 

Jeśli myślicie o zakupie monitora do domu lub biura, warto przejrzeć ofertę marki Philips. Nowy rok to okazja do usprawnień. Taka inwestycja szybko się zwróci – wyższy komfort przełoży się na lepsze samopoczucie.

 

Niedrogie monitory do domu

Philips stawia na monitory z matrycami IPS. Oferuje dobrą jakość również osobom dysponującym ograniczonym budżetem i liczącym każdą złotówkę. Modele IPS wyróżniają się dobrym odwzorowaniem kolorów, szerokimi kątami widzenia i czasem reakcji wystarczającym nie tylko do pracy, ale również do okazjonalnego grania. Oto dwie warte rozważenia propozycje.

Philips 243V7QDSB to przedstawiciel wprowadzonej do sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku serii V7 – uniwersalnych monitorów o bardzo wąskiej ramce, wyposażonych w matryce IPS. Model ten sprawdzi się w warunkach tzw. home office, ponieważ świetnie nadaje się do budowy stanowiska składającego się z dwóch lub trzech monitorów. Oferuje 24-calowy ekran i rozdzielczość Full HD. Jego cena zaczyna się od 509 złotych.

p1

Dla osób ceniących poza wysoką jakością obrazu również interesujące wzornictwo, dobrym wyborem może być jeden ze sztandarowych przedstawicieli serii E7 – monitor Philips 246E7QDAB. Ten 24-calowy model wyposażony w matrycę IPS o szerokim gamucie kolorów, bardzo dobrze sprawdzi się do amatorskiej obróbki zdjęć. Jego elegancka obudowa sprawia, że świetnie prezentuje się na każdym biurku. Monitor można kupić już za 639 złotych.

p2

 

Sprawdź nasz test

Philips 349X7FJEW – wrażenia z użytkowania

 

Monitory dla bardziej wymagających

Czy można kupić monitor o bardzo dobrych parametrach, nie wydając jednocześnie fortuny? Philips ma w swojej ofercie kilka modeli, które po kalibracji sprawdzą się w bardziej profesjonalnych zastosowaniach i jednocześnie nie zrujnują budżetu. Dzięki temu ktoś, kto buduje stacje roboczą, będzie mógł zainwestować w bardziej wydajne podzespoły. Oto nasze dwa typy dla wymagających, dostępne w rozsądnych cenach.

Philips 328P6VJEB nie wyróżnia się wzornictwem, ale łączy w sobie zalety: dużej przekątnej, dobrych parametrów obrazu i ergonomii. Ten model sprawdzi się w każdym biurze, a w domowym zaciszu równie dobrze może być użytkowany do pracy, jak i do okazjonalnej rozrywki. Wyświetlacz zapewnia rozdzielczość 4K przy przekątnej 32 cali. 10-bitowy panel VA Philipsa 328P6VJEB równie dobrze sprawdzi się do obróbki zdjęć jak i montowania materiałów wideo. Monitor wyposażony jest w podstawę SmartErgoBase – można go więc bardzo precyzyjnie dostosować do każdego stanowiska pracy. Ten model jest dostępny w cenie 2249 złotych.

p3

Alternatywą dla 32 cali – szczególnie w biurze – może być 27-calowy monitor z matrycą IPS o optymalnej dla tej przekątnej rozdzielczości QHD. Philips 272B7QPTKEB to ciekawe rozwiązanie dla firm, nadające się do budowy stanowisk wielomonitorowych. Model ten oferuje bardzo cienką ramkę i wyposażony jest w optymalizujący zużycie energii czujnik PowerSensor. Co to oznacza w praktyce dla użytkownika? Niższe rachunki za energię elektryczną. Jak to działa? Monitor jest w stanie sprawdzić, czy w danym momencie użytkownik siedzi przy biurku. Jeśli nikt nie korzysta z komputera, wbudowany czujnik podczerwieni automatycznie obniża poziom jasności ekranu. Ceny tego modelu zaczynają się od 2199 złotych.

p4

Monitory dla estetów (i nie tylko)

Monitor może być elementem stylizacji biurka. W biurze czy gabinecie, w którym często odwiedzają nas klienci lub biznesowi partnerzy, warto rozważyć ustawienie modelu o wyróżniającym się wzornictwie. W takiej sytuacji nie tylko parametry techniczne mają znaczenie. Design będzie równie istotny jak dobra jakość obrazu. Oto dwie propozycje marki Philips.

Minimalistyczny, 24-calowy monitor Philips 245C7QJSB dysponuje najcieńszym profilem na rynku – grubość ekranu wynosi tu zaledwie 5,2 mm. Monitor jest bardzo lekki, a jego bezramkowa konstrukcja z metalową stopką może być istotnym elementem stylizacji. Dobrą jakość wyświetlanego obrazu gwarantuje panel IPS. Można go kupić za 716 złotych.

p5

Gdy duża przekątna i wysoka rozdzielczość mają znaczenie, warto zwrócić uwagę na monitor Philips 349X7FJEW. Wyposażony w 34-calowy, zakrzywiony ekran w formacie 21:9, oferuje on ogromny obszar roboczy o rozdzielczości 3440 x 1440 px – wystarczająco duży, by jednocześnie komfortowo pracować na dwóch dokumentach. Monitor ten za swoje wzornictwo zdobył w 2017 roku prestiżową nagrodę Red Dot Design Awards. Po godzinach jego możliwości docenią również gracze – zastosowana tu matryca VA ma częstotliwość odświeżania 100 Hz. Ceny tego modelu zaczynają się od 2859 złotych.

Philips 349X7FJEW

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl