Modecom Elbrus – recenzja podkładki

Czy cena podkładki może być odwrotnie proporcjonalna do jakości jej wykonania? Czy tania podkładka, jaką niewątpliwie jest Modecom Elbrus może oferować wysoki komfort korzystania? Zapraszamy na recenzję, w której odpowiemy na te pytania.

Podstawowe informacje, opakowanie

Podkładka znajduje się w kartonie, na którym producent, prócz podstawowych informacji o produkcie umieścił grafiki odpowiadające tym, które są na samej podkładce. W kartonie znalazł się również otwór, przez który możemy sprawdzić jakość materiału przed zakupem.

Wymiary podkładki to 400 x 437 x 3 mm.

Wykonanie i wrażenia

Zdecydowana większość podkładki jest czarna. Wyjątek stanowi logo na środku podkładki oraz nazwa serii w jej prawym dolnym rogu. Krawędzie obszyte są czarną nicią dzięki czemu wygląd całej podkładki jest stonowany. Efekt wizualny zasługuje na pochwałę jednak nitki na krawędziach zaczęły się nieco pruć. Na podkładce pracowałem różnymi myszami z sensorami takimi jak PMW3366, PMW3310 czy PAW3212 – żaden z nich nie miał problemów ze śledzeniem ruchów. Czarna guma od spodu sprawia, że podkładka trzyma się blatu jak przyklejona – przez cały czas jej użytkowania ani razu nie zmieniła swoje położenia.

Reklama

Podsumowanie

Modecom Elbrus to świetna budżetowa podkładka. Myszki ślizgają się po niej płynnie, nie tracą orientacji. Wygląda elegancko i spokojnie. Jeżeli szukacie dużej podkładki o podanych przeze mnie wcześniej cechach – ten produkt może Wam przypaść do gustu. Mimo, że należy ona do segmentu podkładek budżetowych jest solidnie wykonana i powinna posłużyć nam przez kilka lat.

Sprzęt do testów dostarczyła firma Modecom. Dziękujemy!modecom logo

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.
  • Leszek

    Cześć!
    Mam dylemat odnośnie podkładki, mianowicie ww. Elbrus czy Natec Genesis M12? Pomijając kwestię ceny, czy wielkości – jak wypadają one względem siebie jakościowo? Jest różnica względem starego, ale wciąż chętnie kupowanego A4Tech X7-x00MP?
    Dzięki serdeczne z góry za odpowiedź!

  • Adam

    Genesis M12 to klasa sama w sobie używam już pół roku i jest git