MiVue C380 Dual – recenzja rejestratora samochodowego

Rejestratory samochodowe już na dobre zagościły na szybach samochodów. Na serwisach typu YouTube codziennie dodawane są kolejne filmy przedstawiające, chciałoby się rzec niecodzienne, sytuacje na drogach. Na sklepowych półkach również jest dostępnych coraz więcej modeli. Ostatnio przyjechały do mnie dwie kamery, a dziś zapraszam na recenzję MiVue C380 Dual.

Zawartość opakowania

MiVue C380 Dual, jak sama nazwa wskazuje składa się z dwóch kamer. W opakowaniu znajdziesz kamerę C380 oraz tylną A30. Prócz tego oczywiście przyssawkę na szybę, okablowanie, ładowarkę samochodową i dokumentację.

Szkoda, że producent nie dorzuca do produktów kart pamięci, chociaż tych najmniejszych, kilku-gigabajtowych. Szczególnie do droższych urządzeń jak ten zestaw – jego koszt to ok. 750 zł.

Wygląd i wykonanie

Klasycznie mamy do czynienia z czarną, matową obudową – dzięki czemu kamera nie będzie rzucała się w oczy gdy zostawimy ją w samochodzie. Na prawym boku zostały umieszczone cztery przyciski do sterowania w menu oraz do włączania/wyłączania urządzenia.  Na lewej krawędzi znajduje się slot na kartę pamięci oraz złącze miniUSB. Przekątna ekranu to 2 cale, a rozdzielczość w jakiej możemy nagrywać to 1080p.

Jeśli chodzi o kamerę A30, to jest to zwykła, czarna „kostka”. Z jednej strony obiektyw, z drugiej wejście miniUSB.

Reklama

Specyfikacja techniczna

MiVue C380

Ekran
Wielkość ekranu 2.0″
Wideo
Rozdzielczość nagrywania 1080p Full HD @30fps
sensor optyczny AIT8328D
Sensor optyczny nagrywania IMX323
Przysłona F 1.8
Format nagrywania .MP4 (H.264)
Kąt widzenia optyki 130°
Nagrywanie dźwięku  Tak
Nagrywanie po zmroku / noc  Tak
Specyfikacja techniczna
Wbudowany GPS  Tak
Sensor przeciążeń  Tak
Obsługa kart pamięci microSD, do 128 GB (class 10)
Zakres temperatur pracy -10° to +60° C
Praca w wilgotności 5% – 85%
Bateria 240mAh
Złącze zasilania Mini USB
Wysokość (mm) 51.2
Szerokość (mm) 62.6
Grubość (mm) 37.4
Waga (gr) 59.5 g
Ruchoma głowica mocująca  Tak
Kamera tylna  Tak
Mio Smartbox Hardwire Kit Opcjonalnie
Oprogramowanie
Pozycjonowanie GPS  Tak
Ostrzeżenie przed fotoradarami  Tak
Alert utrzymania danej prędkości  Tak
Ekran w trybie HUD / informacyjnym  Tak
Nagrywanie zdarzeń  Tak
Balans bieli (EV) 7 ustawień
Zdjęcia z koordynatami GPS  Tak
Nagranie awaryjne 10 sekund przed  Tak
Tryb Zdjęcia  Tak
Automatyczne uruchomienie  Tak
Ręczne  Tak
Automatyczne  Tak
Alert przekroczenia prędkości  Tak
Desktop MiVue™ Manager

MiVue A30

Funkcje

Rejestrator posiada podstawowe funkcję jak na przykład pokazywanie (i rejestrowanie) prędkości czy współrzędnych. Sam decydujesz również o długości nagrań, rejestrowaniu dźwięku czy jakości obrazu. A co oprócz tego?

Ostrzeżenia o fotoradarach – kamera poinformuje Cię o fotoradarach, do których się zbliżasz. Możesz ustalić w jakiej odległości od radaru ma Cię poinformować (odległość krótka, średnia, długa). Oprócz tego pokaże Twoją prędkość, ograniczenie oraz odległość do fotoradaru. Możesz również dodawać swoje własne radary lub miejsca, które są często kontrolowane.

Jak zawsze na nagraniu mogą być widoczne takie dane jak współrzędne, prędkość czy nazwa (którą ustawisz samodzielnie) – te dane możesz według uznania włączać i wyłączać.

Wrażenia z użytkowania

Montaż jak zawsze – bajecznie prosty. Podobnie jak w przypadku testowanych MiVue 792 i A20 – tylna kamera jest przyklejana do szyby. Szkoda. Przednią natomiast montuje się klasyczną przyssawką.

Podsumowanie

Jakość filmów moim zdaniem jest zadowalająca, co zresztą samodzielnie ocenisz. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to nie mogę się przyczepić absolutnie do niczego. Mio MiVue 380 jest mała, dyskretna, montaż jest bajecznie prosty. To samo zresztą mogę powiedzieć o A30, z tym, że montaż jest dla mnie słaby. Naprawdę, przyssawka to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Czy w ogólnym rozrachunku mogę polecić MiVue 380 Dual? Zdecydowanie tak, jako zestaw dwóch kamerek, tworzą świetny komplet.

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma Mio. Dziękujemy! Miologo

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.