MiVue 733 WiFi – recenzja rejestratora samochodowego

Dziś przygotowaliśmy dla Was kolejny test kamery samochodowej. Te urządzenia coraz częściej goszczą w naszych samochodach, zatem warto rozeznać się, który model warto wybrać. Przedstawiamy MiVue 733 od firmy Mio.

Zawartość opakowania

Kamera jest zapakowana tak jak inne produkty z logiem Mio – czarno-pomarańczowe pudełko, prezentujące produkt oraz jego cechy. W środku znajdziemy kamerę, przyssawkę do szyby, ładowarkę samochodową oraz dokumentację.

Wygląd i wykonanie

Właściwie wszystkie dotychczas testowane przeze mnie kamery Mio wyglądały tak samo – różniły się ewentualnie nadrukami dotyczącymi rozdzielczość. A więc po raz kolejny mamy do czynienia z czarną, matową obudową – dzięki czemu kamera nie będzie aż tak rzucała się w oczy gdy zostawimy ją w samochodzie. Na prawym boku zostały umieszczone cztery przyciski do sterowania w menu oraz do włączania/wyłączania urządzenia. Warto dodać, że funkcje przycisków są opisane na ekranie, dzięki czemu nie ma problemu z korzystaniem z urządzenia po zmroku. Od spodu natomiast znajduje się slot na kartę pamięci, a na lewej krawędzi znajduje się złącze miniUSB. Przekątna ekranu to 2,7-cala, a rozdzielczość w jakiej możemy nagrywać to 1080p. Producent zastosował szklane soczewki, jasność obiektywu to F2.0
Jest jednak coś jeszcze, do czego muszę nawiązać. Trzymając w ręku czy to samą kamerkę, czy nawet zasilacz miałem nieodparte wrażenie, że nie są to produkty klasy premium. Są lekkie, i wydają się być delikatne. Mówiąc brutalnie – tanie.

Zobacz również recenzję kamery MiVue 751!

Specyfikacja techniczna

Ekran
Wielkość ekranu 2.7″
Wideo
Rozdzielczość nagrywania Full HD 1920 x 1080p at 30fps
sensor optyczny AIT8328P
Sensor optyczny nagrywania OV2735
Przysłona F 2.0
Format nagrywania .MOV (H.264)
Kąt widzenia optyki 130°
Specyfikacja techniczna
Wi-Fi
Bluetooth® Nie
Wbudowany GPS Tak
Sensor przeciążeń
Drugie gniazdo karty SD Nie
Obsługa kart pamięci microSD, do 128 GB (class 10)
Zakres temperatur pracy -10° to +60° C
Praca w wilgotności 5% – 85%
Bateria 240mAh
Złącze zasilania Mini USB
Wysokość(mm) 52.5
Szerokość(mm) 87.8
Grubość(mm) 31.9
Waga(gr) 100
Kamera tylna Nie
Mio Smartbox Hardwire Kit Opcjonalnie
Oprogramowanie
Pozycjonowanie GPS Tak
Ostrzeżenie przed fotoradarami Nie
System opuszczenia pasa ruchu (LDWS) Tak
Ekran w trybie HUD / informacyjnym Tak
Tryb parkingowy Tak
Nagrywanie awaryjne Tak
Balans bieli (EV) 7 ustawień
Tryb Zdjęcia Tak


Funkcje

Rejestrator posiada podstawowe funkcję jak na przykład pokazywanie (i rejestrowanie) prędkości czy współrzędnych. Sami decydujemy również o długości nagrań, rejestrowaniu dźwięku czy jakości obrazu. A co oprócz tego?

Tryb parkingowy – kiedy samochód się nie porusza kamera może przejść w ten tryb (oczywiście musi mieć zasilanie). W zależności od metody, którą wybierzemy (ruch, G-sensor lub oba), kamera rozpocznie nagrywanie gdy zostanie aktywowana przez któryś z czynników. Oszczędzi to miejsce na naszej karcie pamięci, ponieważ nie będzie nagrywać w trybie ciągłym, a tylko wtedy, gdy zostanie aktywowana.

Bezpieczeństwo jazdy – na tą funkcję składa się kilka.

  • LDWS, czyli układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu
  • FCWS, czyli układ ostrzegania przed kolizją z autem poprzedzającym
  • LS, czyli ostrzeżenie o przemęczeniu

Do poprawnej pracy dwóch pierwszych wymagana jest prosta kalibracja urządzenia. W przypadku LS sami zdecydujemy co jaki okres czasu rejestrator powinien przypomnieć nam o odpoczynku (2, 3 lub 4 godziny). Oprócz tego rejestrator może przypomnieć nam o włączeniu świateł oraz pokazywać wskaźnik ekojazdy.

WiFi – dzięki czemu możemy połączyć się z naszym telefonem. W aplikacji możemy podglądać na żywo widok z kamery, zapisywać nagrania na telefonie czy udostępniać je na bieżąco.

Jak zawsze na nagraniu mogą być widoczne takie dane jak współrzędne, prędkość czy nazwa (która sami ustalamy) – te dane możemy według uznania włączać i wyłączać.

Start&Go – opcjonalna funkcja, która poinformuje nas gdy np. poprzedzający nas samochód ruszy na światłach czy też w korku.

Wrażenia z użytkowania

Poniżej możecie obejrzeć nagrania wykonane MiVue 733. Jakość nagrania jest naprawdę zadowalająca, a na pewno wystarczająca do zidentyfikowania sprawcy zdarzenia. Montaż jak zwykle jest banalnie prosty ponieważ ogranicza się do przypięcia przyssawki do szyby, umieszczenia kamery oraz podłączenia do zasilania.

 

 

Podsumowanie

Testowany dzisiaj MiVue 733 to jak dotąd najtańszy model kamery od Mio jaki do mnie trafił. Po względem nagrań nieco ustępuje droższym modelom – fajnie jest móc nagrywać w 1440p lub w 60 kl/s, ale czy jest to konieczne? Jedyne do czego mogę się przyczepić, to wcześniej wspomniana jakość wykonania. Ale nawet tutaj nie chodzi o to, że jest ona tragiczna – bo nie jest. Po prostu konfrontując ja z wcześniej testowanymi modelami jak na przykład MiVue 751 czy MiVue 792 czuć, że model 733 jest tańszy. Ale z drugiej strony co z tego? Kamera i tak większość czasu spędzi na szybie.

WavePC - rekomendacja

Sprzęt do testów dostarczyła firma Mio. Dziękujemy! Miologo

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.
  • jarekbaz

    Widzę że bardzo lubisz MiVue bo inaczej ocena jakości nagrania oscylowałaby w okolicach 2-4 pkt. Cena w okolicach 500 zł to jakiś 200 zł za dużo… Inaczej mówiąc kosztowny koszmar.