Mio Spirit 7700 LM – nawigacja samochodowa

Sezon wakacyjny w pełni, co oznacza urlopowe wyjazdy. Przydałaby się nawigacja, która szybko i sprawnie doprowadzi Cię do celu, prawda? Przetestowałem Mio Spirit 7700 LM i mogę śmiało powiedzieć, że warto wziąć ją pod uwagę.

Zawartość opakowania

Zawartość opakowania jest podstawowa, ale w pełni wystarczająca. Oczywiście znajdziesz w środku samo urządzenia, a oprócz niego:

  • przewód USB,
  • ładowarkę samochodową,
  • przyssawkę do szyby,
  • magnetyczny uchwyt,
  • dokumentację

Wygląd i wykonanie

Nawigacja jest wykonana z czarnego plastiku ze srebrną ramką. Jej front stanowi 5-calowy, dotykowy ekran. Z drugiej strony umieszczono magnetyczny złączę , port microUSB, głośnik oraz przycisk RESET. Na górnej krawędzi znalazł się włącznik, a na lewej slot na kartę microSD. W ręku cała konstrukcja sprawia wrażenie solidnej, a poszczególne elementy są dobrze spasowane.

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna
GPS Chipset MSR2112-LF
Typ procesora ARM Cortex A7 800MHz
Ekran dotykowy  TAK
Rodzaj i rozmiar wyświetlacza 5″, dotykowy
Rozdzielczość ekranu 800 x 480 pixels
Bateria typ 950 mAh
Złącze zasilania  TAK
Pamięci / RAM 128 MB
Gniazdo na kartę micro SD  TAK
Głośnik  TAK
Wysokość (mm) 88.5
Szerokość (mm) 134
Grubość (mm) 17.25
Waga (gr) 178
Kolorowy wyświetlacz  TAK
Oprogramowanie
Bezterminowa aktualizacja map  TAK
Bezterminowa aktualizacja baz fotoradarów  TAK
Informacja o ograniczeniach prędkości  TAK
Wypowiadanie nazw ulic (TTS)  TAK
Asystent pasa ruchu  TAK
IQ Routes™  TAK
Widok skrzyżowań w 3D  TAK
LearnMe Pro™ TAK
Planowanie podróży TAK
W pobliżu TAK
Symulacja trasy w tunelu TAK
System operacyjny Window CE 6.0
Navigation Software and Map

 

Wrażenia z użytkowania

Nawigację testowałem głównie na trasie Warszawa – Częstochowa i generalnie nie mam się do czego przyczepić. Z Warszawy wyjeżdżałem najszybszą trasą, a do punktu docelowego dojeżdżałem omijając korki. Dzięki Spirit 7700 LM poznałem objazd „zwężki”, która jest aktualnie przed Częstochową na „jedynce”, więc bardzo u mnie zaplusowała. Po mieście także sugeruje sensowne rozwiązania.

Urządzenie sugeruje 4 drogi – najkrótszą, najszybszą, ekonomiczną i najłatwiejszą. Samodzielnie można zdefiniować także, czy nawigacja ma unikać dróg płatnych, promów czy autostrad. Co jeszcze? Możliwość dodawania unikanych obszarów. Jeżeli gdzieś są regularne korki, remonty, czy cokolwiek innego, wystarczy nakazać nawigacji unikanie tego obszaru. Oprócz tego, producent wspomina o funkcji LearnMe Pro, nie zauważyłem natomiast żadnych zmian w pracy urządzenia, więc ciężko mi to ocenić.

Przyczepić muszę się natomiast do czasu pracy na baterii – na wspomnianej wcześniej trasie Warszawa – Częstochowa nie dawała rady. Prędzej czy później prosiła mnie o podłączenie zasilania. Tak, Spirit 7700 LM mówi. I ,co godne pochwały, wypowiada nazwy ulic. Kolejna rzecz, o której nie można nie wspomnieć to dożywotnia aktualizacja map TomTom – dożywotnia, czyli do póty, dopóki producent będzie wpierał urządzenie. W każdym razie bardzo mnie to cieszy.

Z mniejszych rzeczy wspomnę o uchwycie magnetyczny. Świetne rozwiązanie, bardzo wygodne, zdecydowanie lepsze niż w testowanym kiedyś MiVue Drive 65 LM. Trzyma się mocno i stabilnie, a do tego przewód ładujący można podłączyć bezpośrednio do uchwytu, dzięki czemu zdejmując z niego nawigację o nic się nie zaczepi.

No i nie zapominajmy o ostrzeganiu o fotoradarach. Nawigacja zawczasu poinformuje Cię, że zbliżasz się do takowego. Choć oczywiście nie musi, bo przecież jedziesz przepisowo, prawda?

Podsumowanie

Mio Spirit 7700 LM to nowoczesna i dokładna nawigacja. Jadąc w nowe miejsca, tak jak ja do Częstochowy, bardzo pomocna. Nie gubi się w mieście, najkrótsza droga jest najkrótsza a najszybsza jest najszybsza. Bardzo podoba mi się także magnetyczny uchwyt, który jest niesamowicie wygodny, a do tego pozwala na ładowanie nawigacji. Rozczarowała mnie natomiast bateria, która mogłaby być nieco pojemniejsza. Nie jest to jakiś wielki problem, bo nawet ładowarka dołączona do urządzenia ma dwa wejścia USB, no ale lekki niesmak pozostaje. Niemniej! W cenie około 400 zł? Zdecydowanie mogę Ci polecić nawigację Mio Spirit 7700 LM.

WavePC - rekomendacja

Sprzęt do testów dostarczyła firma Mio. Dziękujemy! Miologo

 

 

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.