Media-Tech Vivamus – recenzja słuchawek

 

Słuchawki – wybór tego elementu setupu komputerowego często jest jednym z najtrudniejszych. A to dlatego, że każdy z nas ma inne preferencje i każdemu inne słuchawki będą grały lepiej lub gorzej, czy leżały wygodniej lub gorzej. Dzisiaj przyjrzymy się budżetowej konstrukcji Media-Techu: Vivamus. Jak grają i czy są warte swojej ceny?

>>> Sprawdź najniższe ceny Media-Tech Vivamus <<<

Zawartość opakowania

Sprzęt przychodzi do nas zapakowany w proste kartonowe pudełko z przezroczystymi, plastikowymi wstawkami. Z tyłu pudełka znajdziemy właściwości techniczne słuchawek.

Reklama

Wygląd i wykonanie

Słuchawki po wyjęciu z pudełka i wzięciu w ręce pokazują nam, na czym postanowiono zaoszczędzić. Wykonanie jest co najwyżej średnie. Czarno-czerwony design ma sugerować przeznaczenie dla graczy. Wszystkie plastiki oprócz pokryw nauszników i pałąka są błyszczące – łatwo się rysują i brudzą. Pałąk wykonany jest z cienkiego, matowego tworzywa, ale na szczęście jest dość elastyczny i nawet wytrzymały. Nauszniki z zewnątrz posiadają czerwoną wstawkę z półprzezroczystego, czerwonego tworzywa, a od wewnątrz znajdziemy dość miękkie poduszki obite skórą ekologiczną. Wnętrza muszli są dość duże, a co za tym idzie raczej nikt nie powinien mieć problemów, aby weszły tam całe uszy. Na prawej muszli znajdziemy pokrętło regulacji głośności, natomiast na lewej umieszczone są: mikrofon (nieregulowany) oraz wyjście kabla. Przewód został opleciony materiałowym oplotem w czarno-czerwonej kolorystyce, a zakończony jest dwoma wtykami miniJack.

Specyfikacja słuchawek

  • przewodowe, nauszne, półotwarte
  • pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz
  • impedancja: 32Ω
  • przetworniki: Ø 40mm
  • czułość: 108dB +/-3dB
  • kabel: 2m w oplocie
  • wtyk: 2x jack 3.5mm
  • waga: 185g

Specyfikacja mikrofonu

  • pojemnościowy wbudowany w słuchawkę
  • czułość: -54dB±3dB

Jakość dźwięku

Vivamus od Media-Tech na starcie mogę polecić bardziej graczom, niż osobom, które mają zamiar słuchać na nich głównie muzyki. Dlaczego? W tym pierwszym zadaniu słuchawki sprawdzają się stosunkowo ok w swojej cenie – pozycjonowanie jest niezłe (chociaż mała scena trochę przeszkadza), separacja również, jak na klasę słuchawek nie jest zła. Natomiast to, co trochę je dyskwalifikuje to brzmienie i jakość dźwięku w muzyce. Brzmienie jest takie jakby plastikowe? o ile można to tak nazwać, dźwięk jest po prostu płaski, przytłumiony, trochę nienaturalny. Góra jest ograniczona, średnie tony są dość przyjemne, ale wycofane, a bas daje wrażenie sztuczności – jakby ktoś go tam wciskał na siłę, ale w połączeniu z innymi tonami tragedii nie ma, ale do muzyki nie polecam.

Mikrofon do podstawowej komunikacji wystarczy, ale do nagrywania bym go nie wykorzystał – zbiera szumy, a barwa głosu trochę odbiega od naturalnej.

Podsumowanie

Podsumowując, Media-Tech Vivamus to nic specjalnego, ale nie ma też co oczekiwać rewelacji po sprzęcie za ok. 40 zł. Jednak w porównaniu do innych budżetowych modeli, Vivamus wypada całkiem całkiem pod względem grania. Kupując sprzęt w tak niskiej cenie musicie być świadomi, że bez kompromisów się nie obejdzie – w tym wypadku postanowiono obniżyć jakość wykonania kosztem zainwestowania w lepszy dźwięk. Vivamus nada się dla okazjonalnych graczy, bo pod tym względem wypadają dość dobrze (w tej cenie).

>>> Sprawdź najniższe ceny Media-Tech Vivamus <<<

Sprzęt do testów dostarczyła firma Media-Tech. Dziękujemy! mediatech

O Kacper Borawski 280 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl