Lioncast LM 30 – recenzja myszy

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów myszek dla równie dużej ilości odbiorców. Dziś chcemy Wam pokazać myszkę, która na pewno przypadnie do gustu graczom, którzy mają potrzebę korzystania z wielu funkcji gry w krótkim czasie. Lioncast LM 30 to mysz stworzona z myślą o graczach.

Zawartość opakowania

Mysz otrzymujemy w czarno-niebieskim opakowaniu z drzwiczkami, za którymi możemy podziwiać mysz. W środku znajduje się sam gryzoń, dokumentacja oraz specjalne pudełko, w którym znajdują się ciężarki.

Wygląd i wykonanie

Lioncast LM 30 to konstrukcja stworzona dla osób praworęcznych. Na topie znajdziemy 2 przyciski główne, podświetlanego scrolla, przycisk „double-click”, dwa przyciski do zmiany poziomu DPI oraz cztery diody tworzące skalę DPI. Prawy bok jest wyprofilowany pod palec wskazujący. Jednak to co sprawia, że myszka wyróżnia się spośród innych znajduje się na lewym boku. Pod kciukiem bowiem, Lioncast zdecydował się na umieszczenie dwunastu przycisków funkcyjnych. Od spodu znalazły się dwa spore ślizgacze, sensor, przycisk do zmiany koloru podświetlenia oraz kieszeń na ciężarki. Cała konstrukcja jest dość duża, dzięki czemu praktycznie cała dłoń jest oparta o powierzchnię myszki. Kabel myszy jest schowany w niebiesko-czarnym oplocie.

Specyfikacja techniczna

Sensor 16.400 DPI
Odświeżanie Up to 1.000Hz
Reakcja 1ms
Łączność USB
Wymiary 12,1×8,1×4,1cm
Inne Side buttons Mac OS compatible, Windows software for programming buttons

Oprogramowanie

Oprogramowanie, za pomocą którego możemy zarządzać myszką, oferuje następujące funkcje:

  • programowanie przycisków
  • zarządzanie podświetleniem LED
  • ustawianie DPI

 

Testy i użytkowanie

Lioncast LM 30 wyposażony jest w sensor Avago 9800, czyli w miarę przyzwoity sensor laserowy.

Wyniki testów:

  • Predykcja – brak
  • Polling rate – delikatne wahania
  • Jittering – brak zauważalnego
  • Interpolacja – Zauważalna powyżej 8200 DPI, powyżej 10000 DPI bardzo wyraźna
  • Maksymalna szybkość – około 4,5 m/s
  • Akceleracja – ledwo zauważalna akceleracja pozytywna
  • LOD – 1,5 CD

Po szybkim spojrzeniu na wyniki testów widać, że myszka nie będzie najlepszym wyborem dla graczy lubujących się w shooterach. Ale przecież LM 30 od Lioncast skierowany jest do innych graczy, graczy, którzy wybierają gry strategiczne, RPG czy MMO. I właśnie w tych grach użytkownik myszki jest w stanie ją docenić – w dużej mierze dzięki dwunastu dodatkowym przyciskom. Są one świetnie wyprofilowane, a po pierwszej godzinie zabawy z myszką byłem do nich już w pełni przyzwyczajony. Przypisanie eliksirów, magicznych ataków czy innych czarów pod przyciski w myszce są niewyobrażalnie wygodniejsze niż wybieranie ich za pomocą klawiatury. Dzięki dość szerokiej konstrukcji oraz wyprofilowaniu – przypominam, palec serdeczny oraz kciuk posiadają swoje „oparcia” z myszki korzysta się bardzo wygodnie. Ślizgacze w tym modelu w pełni spełniają swoje zadanie.

Podsumowanie

Reasumując, wydaje mi się, że fani tego typu rozwiązań mogą wybrać LM 30 w ciemno. Jeżeli jesteście graczami wcześniej wspomnianych gatunków – warto dać szansę. Być może spytacie się „co za różnica – wcisnąć przycisk na klawiaturze czy na myszce?”. Otóż wyobraźcie sobie, że w danym momencie, przedmiot czy cokolwiek innego co musicie użyć w grze macie dostępne pod przyciskiem, dajmy na to 0, wasza lewa dłoń spoczywa na przyciskach WSAD a prawa na myszce. A teraz analogiczna sytuacja, kiedy wasza dłoń spoczywa na myszce Lioncasta, LM 30, a przycisk, który jest Wam właśnie potrzebny znajduje się pod kciukiem prawej dłoni. Który wariant jest wygodniejszy? No właśnie. Sensor Avago 9800, w który wyposażony jest LM 30, w grach RPG czy strategiach sprawdzał się zadowalająco. Do tego, wspomniana już wcześniej, konstrukcja myszy, która daje oparcie niemal całej dłoni. Fani długiego grania na pewno to docenią. Aby nie było kolorowo muszę przyczepić się do jednej rzeczy – do podświetlenia. Jakiego kolory bym nie ustawił, tak skala DPI zawsze świeci się na niebiesko. Być może jest to moje czepialstwo, ale wolałbym, aby moja myszka świeciła się cała w tym samym kolorze.

WavePC - rekomendacja

Sprzęt do testów dostarczyła firma Lioncast. Dziękujemy! 

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.