Lioncast LK300 RGB – recenzja klawiatury mechanicznej

Jaką klawiaturę wybrać za około 350 zł? Ja chyba właśnie poznałem odpowiedź. Jeżeli Ty także jej szukasz, przeczytaj recenzję klawiatury gamingowej Lioncast LK300 RGB. 

Wygląd i wykonanie Lioncast LK300 RGB

Lioncast LK300 RGB jest wykonany naprawdę dobrze. Główna płyta to aluminium, które nadaje całej konstrukcji sztywności. Podpórka pod nadgarstki jest natomiast plastikowa, dobrze wyprofilowana. Uważać trzeba natomiast podczas podczepiania ją do klawiatury – zaczepy także są plastikowe i dosyć sztywne.

Lioncast-LK300-RGB-3

Układ klawiszy to US – długi backspace i shifty, mały enter. Mamy oczywiście również blok numeryczny. Dodatkowo, na klawiaturze znalazło się 12 „gratisowych” przycisków. 6 od makr – w tym jeden do ich nagrywania oraz 6 multimedialnych.

Na spodzie klawiatury znalazły się dwie małe podkładki antypoślizgowe oraz dwie, powiedzmy średnie. Podpórka pod nadgarstki to dodatkowe 3 malutkie gumy. Na plus natomiast nóżki, które są ogumowane i nieco zwiększają powierzchnię antypoślizgową.

Specyfikacja techniczna

Układ
QWERTZ (Niemiecki) / QWERTY (US)
Przełączniki Mechaniczne Przełączniki Kailh (Czerwone)
Waga Klawiatura 950g, Kabel 67g, Podkładka 100g
Rozmiar 44,5cm x 22cm x 3,7 cm (z podkładką)
Długość kabla 180cm
Interfejs USB
Reklama

Wrażenia z użytkowania

Feeling w gamingu? Rewelacja. Świetna responsywność i precyzja. Szybka aktywacja idealnie sprawdza się w grach, szczególnie tych dynamicznych. Niestety, ta sama cecha sprawia, że pisanie na LK300 RGB może przysporzyć problemów. Nim do końca ją wyczujesz, nie unikniesz literówek spowodowanych przypadkowym wciśnięciem sąsiadujących klawiszy. Pisanie na niej dłuższych tekstów może nie być zbyt komfortowe, ale jeżeli jedyne co piszesz to wiadomości na czacie czy komentarze na WavePC – jest w porządku.

Lioncast-LK300-RGB-5

Cała klawiatura (plus podpórka pod nadgarstki) jest świetnie wyprofilowana, więc korzysta się z niej naprawdę wygodnie.

Podświetlenie

Podświetlenie w tej klawiaturze po prostu mnie kupiło – a konkretnie jeden tryb. Ale po kolei.

Do dyspozycji mamy 13 predefiniowanych trybów podświetlenia, a do tego 5 trybów do gier. Tryby gier dostępne są w każdym momencie (FN + 1-5) i da się je edytować w oprogramowaniu. Generalnie polegają na podświetleniu tylko wybranych przycisków.

Moje serce natomiast podbił tryb Shadow disapear – każdy klawisz posiada własną diodę LED, dzięki czemu mienią się na różne kolory, a po wciśnięciu konkretnego przycisku zmienia swoją barwę.

Oprogramowanie

Oczywiście nie mogło zabraknąć oprogramowania, dzięki któremu jeszcze lepiej dostosujesz Lioncast LK300 pod swoje preferencje.

Oprogramowanie pozwala na:

  • stworzenie profili
  • wybranie podświetlenia
  • nagranie makr

Podsumowanie

Świetna jakość wykonania, solidna konstrukcja, przełączniki Kalih Red a do tego niesamowite podświetlenie. Klawiatura kosztuje 349 zł i, w tej cenie, jest raczej jednym z najlepszych wyborów.
Na pierwszy rzut oka powinienem przyczepić się do gum antypoślizgowych – te są raczej mniejsze niż większe. Natomiast podczas korzystania z tej klawiatury się tego nie odczuwa. Nie odczuwa się aż tak. No… mogłyby być nieco większe. Przynajmniej na podpórce pod nadgarstki, na której to właśnie opieram ręce.

Niemniej – jeżeli szukasz klawiatury w cenie około 350 zł, która jest świetnie wykonana, a prócz tego oferuje świetne podświetlenie – Lioncast LK300 RGB powinien być Twoim pierwszym wyborem.

Sprzęt do testów dostarczyła firma Lioncast. Dziękujemy! 

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.