Lenovo Legion Y740 już w polskich sklepach – ceny i specyfikacje

 

Do polskich sklepów trafiły najnowsze laptopy dla graczy marki Lenovo Legion. Notebooki Lenovo Legion Y740 nawet w najbardziej przystępnej cenowo konfiguracji umożliwiają granie w najwyższych detalach, w rozdzielczości Full HD oraz WQHD, a nawet 4K po podpięciu zewnętrznego monitora.

Zaprezentowane na targach CES 2019 laptopy dla graczy Lenovo Legion Y740 z ekranami o przekątnej 17.3-cala pojawiły się w polskich sklepach. Urządzenia z serii Y740 stworzone zostały z myślą o miłośnikach wirtualnej rozgrywki, którzy poszukują notebooków o najwyższej wydajności, umożliwiających granie w maksymalnych detalach.

Lenovo Legion Y740 zamknięto w stylowej, smukłej i lekkiej obudowie, znanej z Lenovo Legion Y730, która została doceniona zarówno przez użytkowników, jak i media technologiczne. Urządzenia korzystają z przeprojektowanego systemu chłodzenia, który znaleźć można w modelu Y730. Układ ten wyposażono w dwa dodatkowe radiatory oraz asynchroniczne wentylatory, które eliminują zjawisko throttlingu. Przy zachowaniu identycznej wagi, laptopy działają jeszcze dłużej na baterii, w porównaniu z modelami poprzedniej generacji. Wystarczają one nawet na sześć godzin pracy biurowej bez zasilania sieciowego.

Do polskich sklepów trafiły urządzenia wyposażone w ekrany Full HD o przekątnej 17.3-cala i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Modele z matrycami 17.3-calowymi  wyświetlają obraz o jasności 300 cd/m2. Notebooki dysponują do 16 GB pamięci RAM DDR 2666 MHz, dyskami SSD M.2 o pojemności do 512 GB, dyskami HDD o pojemności 1 TB oraz procesorami Intel Core i7-8750H. Moc obliczeniowa urządzeń czyni z nich nie tylko wydajne maszyny do grania, ale także świetny sprzęt dla profesjonalistów zajmujących się na przykład obróbką zdjęć, wideo, projektowaniem 3D, a także pracujących w środowisku CAD.

Modele laptopów Lenovo Legion Y740 wyposażone w kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060 zapewniają wydajność wystarczającą do wyświetlania co najmniej 60 klatek na sekundę, w niemal wszystkich najbardziej wymagających grach, uruchomionych w maksymalnych ustawieniach graficznych. Konfiguracje z kartami RTX 2070 Max-Q oraz RTX 2080 Max-Q przygotowano z myślą o graczach, którzy nie chcą iść na żadne kompromisy podczas grania. Najwydajniejsze karty z rodziny NVIDIA RTX pozwolą wykorzystać pełnię potencjału matrycy 144 Hz z technologią G-Sync i cieszyć się jeszcze większą liczbą klatek, piękniejszą oprawą graficzną i płynniejszym gameplayem, wolnym od zjawiska poszarpanych klatek (tearingu i stuttering).

Wszystkie laptopy Lenovo Legion Y740, po podpięciu zewnętrznego monitora, umożliwiają zabawę w rozdzielczości 2K lub 4K.

Urządzenia dysponują klawiaturą CORSAIR® z podświetleniem iCue® RGB, która oferuje ponad 16 milionów opcji personalizacji kolorów. Funkcja Anty Ghostingu zapobiega blokowaniu się klawiatury po naciśnięciu kilku klawiszy jednocześnie. Lenovo Legion Y740 obsługuje ponadto technologie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® Speaker System i Dolby® Sound Radar oraz zaprojektowane przez Dolby głośniki, emitujące donośny, dobrej jakości, czysty dźwięk, charakteryzujący się świetnie zaznaczonymi niskimi tonami.

Laptopy Lenovo Legion Y740 dostępne są w cenie od 7599 złotych. Za te pieniądze kupić można urządzenie wyposażone w 17.3-calową matrycę Full HD, 16 GB RAMu, kartę graficzną GeForce RTX 2060 i dysk SSD o pojemności 512 GB. Najtańsza konfiguracja z kartą RTX 2070 Max-Q to wydatek rzędu 8599 złotych, a z RTX 2080 Max-Q – 11 599 złotych.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl