Legendarna strategia w ofercie Wydawnictwa Techland. Odkryj sekrety pustyni w Homeworld: Deserts of Kharak

 

Wydawnictwo Techland, oficjalny partner Gearbox Software w Polsce, ma przyjemność zaprezentować prequel legendarnej strategii w swoim portfolio. Homeworld: Deserts of Kharak to naziemny RTS, którego premiera przewidziana jest na 20 czerwca tego roku.

Homeworld to marka doskonale znana fanom strategii, która na przestrzeni lat zyskała miano wybitnej i obsypanej licznymi nagrodami. Zmieniła percepcję na gry strategiczne. Seria jest wysoko oceniana przez graczy jak i branżowe media. Na opublikowanej przez Metacritic liście najlepszych strategii wszechczasów Homeworld uplasował się na wysokim 3 miejscu.

Autorzy oryginału powracają z najnowszą odsłoną serii – Homeworld: Deserts of Kharak, która na naszym rynku pojawi się wraz ze specjalnymi dodatkami, dostępnymi tylko dla polskich graczy. Wszystko to będzie dostępne w wydaniu „Edycja Morza Wydm”.

„Szczegóły specjalnego wydania zostaną ujawnione niebawem.” – komentuje Anna Łada-Grodzicka, PR Manager Wydawnictwa Techland. „Nasze Wydawnictwo dało się poznać polskim graczom z bardzo bogatych wydań gier na rodzimym rynku. Staramy się trzymać ten poziom i mogę obiecać, że tym razem też mile zaskoczymy.” – dodaje Łada-Grodzicka.

W dniu dzisiejszym został udostępniony także najnowszy zwiastun. Dostępny w wersji polskiej pod poniższym linkiem:

https://youtu.be/eYk4SmyJc30

Akcja Homeworld: Deserts of Kharak rozgrywa się 100 lat przed wydarzeniami z pierwszej części. Bohaterką gry jest Rachel S’jet – naukowiec wyruszająca z misją badawczą na tytułowy Kharak, pokrytą piachem planetę, która prezentuje ponury obraz rzeczywistości. Gracz będzie dowodził ekspedycją, której głównym zadaniem będzie zbadanie tajemniczego artefaktu zwanego Pierwotną Anomalią. Fabuła w grze przybliża też historię konfliktu dwóch wojujących frakcji: Koalicji i Gaalsien.

„Oryginalny Homeworld odznaczał się swoistym klimatem. Rozgrywał się w bezkresnej przestrzeni i między innymi tym wyróżniał się spośród wielu RTS-ów, które w tamtym czasie były dostępne na rynku.” – tłumaczy Tomasz Gawlikowski, Dyrektor Marketingu i PR Wydawnictwa Techland. „Najnowsza odsłona jest połączeniem najlepszych elementów serii: wciągającego klimatu, niesamowitej grywalności oraz nietuzinkowej fabuły, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nowa odsłona to także niezbędny powiew świeżości. Olbrzymie pole działania – wydmy, kratery i ogromne przestrzenie – stwarzają zupełnie nowe możliwości w temacie strategicznych działań podejmowanych przez gracza.” – dodaje Gawlikowski.

Najnowsza odsłona Homeworlda to także niesamowita okazja, aby poznać początki legendy, której tajemnicze źródło zostało ukryte głęboko na pustyni. W grze będzie dostępna także rozgrywka wieloosobowa.

Homeworld: Deserts of Kharak w bogatym wydaniu „Edycji Morza Wydm” przewidziana jest na 20 czerwca tego roku. Gra będzie dostępna w polskiej wersji kinowej na platformę PC w sugerowanej cenie 119,90 zł.

źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl