Karty na stół! Otwarta beta Chronicle: Runescape Legends startuje 23 marca

 

Kolejna faza strategicznej gry karcianej na drodze do oficjalnej premiery obfituje w świeże treści

EMBARGO: środa 17 lutego 2016 (2pm GMT), Cambridge, Wielka Brytania – Jagex Games Studio, twórcy wielokrotnie nagrodzonego fantasy MMORPG, RuneScape, ogłosiło dzisiaj, że od środy 23 marca Chronicle: RuneScape Legends wchodzi w otwartą fazę beta na PC. Ta strategiczna gra karciana daje graczom możliwość samodzielnego napisania historii losów Legend świata Runescape – tę walkę na spryt i umiejętność strategicznego myślenia przetrwają tylko najzdolniejsi.

Zamknięta faza testów beta zapewniła twórcom gros opinii i sugestii graczy, którymi zespół studia będzie się kierował podczas wprowadzania do gry aktualizacji, by jeszcze ulepszyć rozgrywkę. Przez 10 tygodni gracze rozegrali 700 000 gier, a łączny czas rozgrywki wyniósł 7,5 miliona minut w ciągu których gracze stworzyli 185 000 spersonalizowanych talii. Nadszedł czas, by przejść do kolejnego poziomu.

Screenshot_Chronicle_6

„Jeśli uznamy, że ciesząca się wyjątkową popularnością faza zamkniętej bety była prologiem Chronicle, nadejście fazy otwartej bety 23 marca będzie równoznaczne z rozpoczęciem pierwszego rozdziału gry. Wprowadzamy zupełnie nowe, dodatkowe elementy, w tym nowe Legendy, tryb Dungeoneering, umiejętności, personalizację i nowe otoczenia do questów.”

„Nasza społeczność bardzo otwarcie chwaliła rewolucyjną mechanikę rozgrywki Chronicle – jest to jedyne CCG, które oferuje przeżycie prawdziwej przygody w każdej grze. Gramy jednocześnie czterema kartami, co znacząco zmienia zasady gry, a przez to zmieniają się nie tylko strategie i sposób zarządzania własną talią, ale także sama rozgrywka w każdej grze.” Komentuje Mark Killey, starszy producent Chronicle: RuneScape Legends.

Star Wars Battlefront – wrażenia z otwartej Bety

Faza Open Beta zawierała całe mnóstwo nowych dodatków, a także jeszcze więcej rozgrywki, nowe tryby, postępy, możliwość personalizacji i nowe Legendy, które dołączyły do gry.

Screenshot_Chronicle_3

  • Więcej Legend: W trakcie etapu Otwartej Bety pojawią się dwie nowe Legendy: Wampirzyca Venescula w końcu dołączyła do Chronicle, stając się piątą Legendą i wprowadzając 30 nowych kart oraz zupełnie nowy sposób gry – poleje się krew! Szóstą Legendą będzie Morvran, największy w historii Zabójca Potworów, którego gracze poprowadzą na kolejne mordercze misje.
  • Dungeoneering: W nowym trybie gracze mogą stworzyć własny stos kart i brać udział w co raz trudniejszych wyzwaniach PvP, a w questach czekają na nich Monety, Odłamki Klejnotów i Platyna. Stwórz swoją drogą ku zwycięstwu!

 

  • Rozwijanie umiejętności: Kluczowym elementem gry RuneScape jest rozwijanie umiejętności, Chronicle nawiązuje do tej tradycji poprzez wprowadzenie własnego systemu umiejętności. Za każdą przeprowadzoną akcję w Chronicle gracze otrzymają punkty doświadczenia, które zostaną dodane do jednej z umiejętności, a także umożliwią odblokowanie ciekawych opcji personalizacji.
  • Personalizacja Legend: Nareszcie gracze będą mogli spersonalizować swoje Legendy za sprawą pierwszej kolejki skórek Zdobyte w grze na kolejnych jej poziomach lub odblokowane w sklepie Chronicle skórki umożliwią graczom personalizację ich Legend. Teraz będą mogli stawić czoło przeciwnikom we własnym niepowtarzalnym stylu.

 

  • Tabele wyników: Nie liczy się wygrana, ale udział, prawda? Olać to! Imiona najlepszych graczy ze Złotych, Srebrnych i Brązowych lig będą wyświetlane na tabeli wyników, by każdy gracz pamiętał, że każde zwycięstwo to kolejny krok na sam szczyt.

 

  • Nowe otoczenie – The Wilderness Crater & Barrows: Otwarty etap Beta wprowadza nie jedną, a dwie zupełnie nowe lokalizacje, które gracz będą mogli odkryć na kartach Te wyjątkowe miejsca wprowadzą nieco ognia i siarki do rozgrywki.

 

Znany z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań do gatunku gier imitujących zespół twórców Chronicle: RuneScape Legends postanowił pójść o krok dalej i rozwinąć CCG. Tradycyjne bitwy i kontrolowanie planszy w walce przeciwko wrogowi ma zastąpić narracyjna rozgrywka karciana, w której gracze kreują własną przygodę, grając za pomocą czterech kart jednocześnie, by w ten sposób stworzyć quest dla swojej Legendy. Nie jest to już pojedynek o przejęcie kontroli nad planszą, w Chronicle walka toczy się o narrację questa.

Screenshot_Chronicle_1

W grze Chronicle: RuneScape Legends karty są największą bronią, ale też słabością graczy. Tak jak w każdej grze gracze będą musieli zabijać potwory oraz zmierzyć się z bossami i innymi przeciwnikami. Jednak tym razem to oni decydują przeciw komu chcą stanąć do walki, a następnie pokonać wybranego wroga. Chronicle oferuje graczom rozgrywkę, w której dwóch poszukiwaczy przygód w drodze ku zwycięstwu stara się nawzajem pokonać. I właśnie w tym tkwi prawdziwe wyzwanie, które stawia graczom Chronicle: połączenie PvP z questami PvE wprowadza do rozgrywki rywalizację, sprawiając, że przyjemna i lekka mechanika zmienia się nie do poznania i zapowiada prawdziwą ewolucję gatunku.

Najnowsze informacje na temat Chronicle: RuneScape Legends są dostępne na stronie: https://www.rschronicle.com/

źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3694 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl