Jak działa mysz z sensorami skórno-galwanicznymi?

 

W innowacyjnych technologiach fascynujące są nie tylko nowe funkcje, ale także to, na jakich zasadach one właściwie działają. Nic dziwnego, że Naos QG, pierwsza myszka na świecie mierząca dane biometryczne, może wywoływać ciekawość wśród użytkowników komputerów.

Naos QG jest w stanie pokazać puls gracza, a także poziom jego stresu. Wiele osób może powątpiewać, jak w niewielkich rozmiarów gryzoniu zmieści się potrzebny do tego sprzęt? Warto więc wyjaśnić tę kwestię.

Zielono mi
Jeśli chodzi o pomiar pulsu, to cały sekret tkwi w… świetle. A właściwie to w tym, w jaki sposób jest ono odbijane przez krew. W przypadku zielonych promieni, krew absorbuje je i dlatego pulsometr zastosowany w Naosie QG świeci się na ten właśnie kolor.

Mionix QG soft Track

Serce jak dzwon
Gdy serce bije, stopień absorpcji zielonego światła zwiększa się, a w czasie przerwy pomiędzy kolejnymi uderzeniami – zmniejsza się. To właśnie na tej podstawie – i przy mignięciu 3000 razy na sekundę – myszka oblicza ilość uderzeń na minutę.

naos-interface

Jak mierzy się poziom stresu
Sensor GSR w jaki wyposażono Naosa QG, kontroluje przewodzenie skóry. Gryzoń wysyła niewielkie impulsy elektryczne, przechodzące pomiędzy miedzianymi elektrodami. Jedna z nich to wzmacniacz, podkręcający sygnał, a druga pełni rolę konwertera, zmieniającego analogowy sygnał na kod binarny. Ten z kolei przekładany jest na czytelne dla gracza statystki, pokazywane na specjalnej nakładce na gry.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl