Inno3D GeForce GTX 1050 Compact – grafika dla małych pecetów

 

Jeśli chcemy zbudować komputer, który będzie cechował się niewielkimi gabarytami, nie musimy rezygnować z wydajności. Inno3D GeForce GTX 1050 Compact to karta właśnie dla takich maszyn, których użytkownicy potrzebują przyzwoitej wydajności graficznej, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny.

Inno3D GeForce GTX 1050 Compact to pod wieloma względami standardowa karta z tym układem graficznym. Częstotliwość, zarówno procesora graficznego, jak i pamięci mają wartości charakterystyczne dla modelu referencyjnego. Zwykle nie brzmiałoby to szczególnie imponująco, ale gdy spojrzymy na sam produkt firmy z Hong Kongu to błyskawicznie zrozumiemy co w tym modelu szczególnego. 145 mm długości to naprawdę niewiele.  Dzięki temu zmieszczą ją nawet posiadacze miniaturowych obudów.

 

Sprawdź nasz test

Palit GT 1030 – czyli test taniego komputera

 

Do gier w Full HD, do filmów w 4K
NVIDIA tworząc GPU GTX 1050 celowała w segment „casual gaming”. Okazjonalni gracze często zamiast wydawać duże pieniądze na kartę graficzną wolą produkt znacznie tańszy, a zapewniający wydajność odpowiednią do rozgrywki na średnich ustawieniach. Nie oczekują też wydajnego obsługiwania gier w rozdzielczości 4K, ta jest bowiem wyzwaniem nawet dla znacznie bardziej kosztownych GPU. Inno3D GeForce GTX 1050 Compact zapewni płynną animację w wielu grach, nawet tych bardziej wymagających, o ile dostosujemy ustawienia. W Full HD i na średnich detalach większość tytułów będzie działała dość płynnie. A co z 4K? O ile jest ono wyzwaniem w grach, o tyle w filmach „mały” GeForce powinien dać sobie z nimi radę bez najmniejszego problemu.

Chłodzenie
Inno3D GeForce GTX 1050 Compact jest, owszem, niewielki. Jednakże do chłodzenia nawet tak małej karty producent podszedł z charakterystyczną dla siebie ambicją. Właściwie cały bok urządzenia zajmuje wentylator, identyczny z tymi, które możemy znaleźć w zaawansowanej serii iChill. Ten pracuje sprawnie i cicho, a dzięki japońskim łożyskom powinien wytrzymać długi czas ciągłego działania. Chociaż karty z układem GTX 1050 są zwykle dość „chłodne”, to w przypadku „mikrusa” od Inno3D widać wyraźnie, że czasem po prostu można dmuchać na zimne.

Za kartę Inno3d GeForce GTX 1050 Compact przyjdzie nam zapłacić około  500 zł.

 

Dane techniczne:

  • Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]: 1455
  • Taktowanie rdzenia [MHz]: 1354
  • Złącza: DL-DVI-D, HDMI 2.0 , DisplayPort 1.2
  • Ilość pamięci RAM: 2 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR5
  • CUDA: 640
  • Rekomendowana moc zasilacza: 400W
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 145

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl