iiyama prezentuje 32-calowy monitor 4K dla grafików, projektantów i inżynierów

 

iiyama prezentuje 32-calowy monitor o rozdzielczości 4K do zastosowań profesjonalnych. Model ProLite XB3288UHSU-B1 doskonale sprawdzi się w pracach graficznych, projektowaniu i programowaniu czy wirtualizacji danych

 

iiyama prezentuje 32-calowy monitor 4K dla grafików, projektantów i inżynierów

Najnowsza propozycja w ofercie japońskiego producenta to duży i funkcjonalny monitor, który powstał z myślą o profesjonalnych zastosowaniach związanych z projektowaniem, programowaniem, CAD/CAM, fotografią i wirtualizacją danych.

Najnowszy model ProLite XB3288UHSU-B1 to monitor o przekątnej 32 cali w formacie 16:9.  Zastosowana matryca ma rozdzielczość 4K (3840 x 2160). 4K, czyli Ultra HD, to dokładnie cztery razy większa przestrzeń niż w wypadku Full HD. Niektórzy profesjonaliści (projektanci, graficy, programiści) pracują na takich ekranach wyświetlając jednocześnie cztery okna o rozdzielczości 1920×1080. Innym sposobem wykorzystania tak dużej powierzchni roboczej jest użycie funkcji PIP (Picture in Picture), która dostępna jest w menu monitora i jednoczesne wyświetlanie obrazów z dwóch różnych źródeł sygnału. Znacząco wpływa to na wzrost komfortu pracy.

Matryca charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia i doskonałym odzwierciedleniem barw (95% pokrycia palety NTSC). Wyświetla 10-bitowy kolor i jest zgodna z HDR. Jasność wynosi 300 cd/m², a kontrast statyczny 3000:1. Czas reakcji zastosowanego panelu VA to 3ms.

ProLite XB3288UHSU-B1 dba o zdrowie swojego użytkownika. Monitor wyposażony jest w funkcję redukcji emisji niebieskiego światła (Blue Light Reducer), którego nadmiar ma niekorzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Z kolei zastosowane rozwiązanie Flicker-free niweluje problem męczącego migotania ekranu – kontroli jasności realizowana jest poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming). Kolejną zastosowaną w monitorze technologią jest AMD FreeSync – system zapobiegający mikrozacięciom  (anti-stuttering) i rozdzieraniu ramek w grach (anti-tearing).

Monitor zaopatrzono wyłącznie w  cyfrowe wejścia sygnału: 2x HDMI (v. 2.0) i DisplayPort (v. 1.2). dostępny jest także hub USB (2x USB 3.0), wyjście słuchawkowe i głośniki 2 x 3W. Urządzenie można powiesić na uchwycie, jest zgodne ze standardem Vesa 100×100, ale w zestawie sprzedawane jest z funkcjonalną podstawą, która zajmuje niewiele miejsca na biurku, umożliwia przysunięcie jej do samej ściany i wygodne operowanie wysokością i kątem nachylenia matrycy.

Cenę modelu ProLite XB3288UHSU-B1 ustalono na poziomie 2099 zł. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie producenta: https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-xb3288uhsu-b1/.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3905 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl