Green Cell USB Quick Charger. Jedna ładowarka – trzy naładowane urządzenia!

Każdy z nas posiada urządzenie zasilane z wbudowanej baterii. Czy to smartfon, tablet, powerbank, konsola do gier, etc, musimy je naładować. Często zdarza się tak, że chcemy jednocześnie naładować kilka urządzeń, a nie zawsze starcza nam gniazdek, czy portów w ładowarkach, aby zasilić je jednocześnie. W takim wypadku z pomocą przychodzą ładowarki wieloportowe, takie jak te od Green Cell. Ostatnio na testy dotarł model wyposażony w 3 porty USB i o łącznej mocy ładowania 30W. Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce? Zapraszam na recenzję!

Ładowarki w ofercie Green Cell

Polski producent w swojej ofercie posiada obecnie 3 ładowarki wieloportowe. Są to:

 • dwuportowa – dwa porty Smart,
 • trzyportowa (testowana) – dwa porty Smart oraz jeden w standardzie Quick Charge 3.0,
 • pięcioportowa – cztery porty Smart oraz jeden w standardzie Quick Charge 3.0.

Pierwsze dwa modele to klasyczne ładowarki sieciowe – wpinamy je bezpośrednio do gniazdka. Trzecią natomiast łączymy z gniazdkiem za pomocą dodatkowego przewodu – jest to duże udogodnienie, gdyż pięcioportowy zasilacz jest troszkę większy. Dzięki takiemu zabiegowi otrzymujemy większą swobodę w umieszczeniu ładowarki w odpowiednim miejscu.

Ładowarka od GC została wykonana bardzo solidnie i do tego elegancko. Bryła to oczywiście tworzywo sztuczne, za to wysokiej jakości. Nie będę ukrywał, w przeciągu kilku dni po otrzymaniu urządzenia, wypadło mi ono z rąk z dobre kilkanaście razy. Na obudowie pojawiły się jedynie ryski. W większości producent zdecydował się na materiał błyszczący, natomiast sama wtyczka została wykonana z matowego tworzywa. Design ładowarki, o ile komuś na tym zależy tak jak mi, określiłbym mianem eleganckiego, stonowanego i minimalistycznego. Należy również pochwalić producenta, za zmieszczenie tylu portów w tak kompaktowej obudowie.

Moc 30W
Wyjście USB x 3, DC 5V 2.4A x2, DC 12V 1.5A x1
Wejście 100~240V 1A MAX 50/60Hz
Zabezpieczenie przed przegrzaniem Tak
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Tak
Szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0 Tak
Typ ładowarki sieciowa
Liczba portów 3
Kod produktu CHAR03

Ładowarkę testowałem na trzech urządzeniach: iPhone 7 (porty Smart), Xiaomi Mi 5 (porty Smart i QC) oraz powerbank Blitzwolf BW-PF2 (port QC). Wyniki pomiarów były bardzo dobre. W przypadku pierwszego urządzenia i portów smart, wartości wyświetlane przez watomierz oscylowały w okolicach 9W, przy podłączeniu Xiaomi – 10/11W. Port QC, zgodnie z narzuconym standardem, ładował wedle swojej specyfikacji, tj. z mocą około 19/20W, zarówno w przypadku Xiaomi, jak i powerbanku.

Podsumowanie

Jeżeli borykasz się z problemem braku odpowiedniej ilości portów USB do ładowania swoich urządzeń, receptą może być właśnie jedna z ładowarek od Green Cell. Ładowarki wieloportowe (szczególnie modele 3- i 5-portowe) są urządzeniami niezwykle praktycznymi. Jednak co z osobami, którym standardowa ładowarka z jednym portem wystarczy? Poczekajcie, aż zabraknie Wam portów i wróćcie na początek podsumowania.

Skupiając się konkretnie na testowanym modelu, należy pochwalić producenta za solidne wykonanie i przemyślaną konstrukcję, dzięki czemu w kompaktowej formie otrzymujemy spore możliwości. A to wszystko w niewygórowanej cenie. Jeżeli więc szukacie ładowarki, która umożliwi Wam ładowanie kilku urządzeń jednocześnie, a przy okazji będzie wspierać standard szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, to Green Cell USB Quick Charger 3 może być tym, czego szukacie!

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma Green Cell. Dziękujemy!

O Kacper Borawski 280 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl
 • B4RTB

  Czy jeśli podepnę taką ładowarkę z Quick Chargem 3.0 pod iPhone to on naładuje się szybciej niż z tej oryginalnej dodawanej do zestawu?
  Chodzi mi o iPhone X.

  • Kacper Borawski

   Jeżeli w zestawie z iPhonem X dołączana była ta sama standardowa ładowarka 5W, to tak, naładuje się szybciej 😉