Genesis Krypton 800 – recenzja myszki

Jakiś czas temu przedstawiałem Wam mysz Genesis Krypton 700. Dzisiaj mam okazję przedstawić Wam Kryptona 800. Czym się różni? Czy jest lepszy? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się już teraz.

Zawartość opakowania

Myszkę otrzymujemy w czarno-czerwonym kartoniku z dużym zdjęciem produktu oraz najistotniejszymi informacjami. W środku, prócz samego gryzonia znajdziemy krótką dokumentację.

Genesis Krypton 800

Wygląd i wykonanie

Myszka, jak to zwykle bywa, jest czarna. Na topie zostało umieszczone podświetlone logo producenta, dwa przyciski funkcyjne (zmiana profilu podświetlania oraz DPI), dwa przyciski główne oraz podświetlany scroll. Boki myszki są gumowane, oba wyglądają identycznie ponieważ Krypton 800 jest symetryczną konstrukcją. Na każdym z boków znajdziemy dwa przyciski funkcyjne oraz pasek z podświetleniem RGB. Na spodzie jest oczywiście sensor, pięć niewielkich ślizgaczy oraz naklejka z podstawowymi informacjami o produkcie.

 

Specyfikacja techniczna

SENSOR PMW3330
DPI od 400 do 10200
MAKS. SZYBKOŚĆ PRZETWARZANIA DANYCH 8000 FPS
MAKSYMALNA AKCELERACJA 30 G
MAKS. SZYBKOŚĆ ŚLEDZENIA 150 ips
SZYBKOŚĆ RAPORTOWANIA 125 – 1000 Hz
LICZBA PRZYCISKÓW 10
DŁUGOŚĆ KABLA 185 cm
WYMIARY (MM) 125 x 67 x 38
WAGA 85 g
PODŚWIETLENIE RGB PRISMO EFFECT
OPROGRAMOWANIE TAK
WBUDOWANA PAMIĘĆ TAK
DODATKOWE FUNKCJE Mysz symetryczna dla prawo i leworęcznych graczy

Oprogramowanie

Oprogramowanie, za pomocą którego możemy zarządzać Kryptonem, oferuje następujące funkcje:

 • programowanie przycisków
 • zarządzanie podświetleniem LED
 • ustawianie DPI
 • tworzenie makr

 

 

Testy i użytkowanie

Krypton 800 wyposażony jest w sensor optyczny PMW3330, czyli jeden z najlepszych sensorów optycznych.

Wyniki testów:

 • Predykcja – brak
 • Polling rate – wartości są stabilne
 • Jittering – brak zauważalnego
 • Interpolacja –  Zauważalna powyżej 7200 DPI
 • Maksymalna szybkość – około 6,2 m/s
 • Akceleracja – brak
 • LOD – 1 CD

Domyślną maksymalną wartością DPI w sensorach PMW3330 jest 7200 DPI, jak zatem producentowi udało się uzyskać aż 10200 DPI? Wystarczy szybki rzut okiem na wyniki testów i wszystko jest jasne – powyżej 7200 DPI występuję interpolacja. O ile przy wartościach takich jak 7500 czy 8000 DPI nie jest ona bardzo rażąca, tak powyżej tych wartości widać ją wyraźnie. Z myszki powinno korzystać się wygodnie bez względu na wykorzystywany chwyt. Scroll chodzi płynnie z delikatnie wyczuwalnym skokiem. Przyciski umieszczone po bokach są moim zdaniem nieco zbyt wypukłe. O ile pod kciukiem nie sprawiało mi to problemu, tak na prawej krawędzi zdarzało mi się wcisnąć przycisk przypadkowo – głównie poprawiając chwyt podczas przeglądania internetu. Podświetlenie daje przyjemne, delikatne światło.

Genesis Krypton 800

Podsumowanie

Chcąc nieco dłużej podsumować moje wrażenia z użytkowania Kryptona 800 musiałbym poświęcić kilka słów sensorowi optycznemu. Mowa o PMW3330, a więc jednym z najlepszych dostępnych na rynku. Widać to po wynikach testów, nie ma ani predykcji, ani akceleracji. Prędkość maksymalna jest zadowalająca a interpolacja… no właśnie, interpolacja. Czy podbijanie maksymalnego poziomu DPI było potrzebne? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie czy jesteście w stanie przyjąć wyższe DPI kosztem interpolacji. Nie mniej, do wartości 7200DPI interpolacja nie występuje. Z myszki korzysta się wygodnie, a gdyby przyciski były nieco bardziej schowane było by cudownie. Podświetlenie jest delikatne i schludne za co również należy się pochwała producentowi. A jak wyglądałoby podsumowanie w mniej niż 10 słowach? Krypton 800 to obecnie najlepsza mysz ze stajni Genesis.

WavePC - rekomendacja

Sprzęt do testów dostarczyła firma Genesis. Dziękujemy! genesislogo

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.