Fronczewski, Szwed i Blumenfeld dubbingują grę wideo

 

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier fabularnych – wspartych przez dziesiątki tysięcy fanów rekordową kwotą ponad 17,7 mln złotych – Torment: Tides of Numenera, otrzyma polski dubbing. Duchowy spadkobierca kultowego Planescape: Torment powraca po wielu latach.

Wydawnictwo Techland ma przyjemność ogłosić, że długo oczekiwana gra RPG studia inXile Entertainment – Torment: Tides of Numenera, dostępna będzie w Polsce z pełnym dubbingiem. Do udziału w pracach nad lokalizacją zaproszone zostały gwiazdy na czele z Piotrem Fronczewskim, wcielającym się w postać narratora. Piotr Fronczewski to prawdziwa ikona nie tylko sceny filmowej, ale również polskiego dubbingu, również na płaszczyźnie gier fabularnych. Gra pojawi się na polskim rynku już 28 lutego 2017 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Lokalizacja powstała w warszawskim studio PRL specjalizującym się w dubbingowaniu filmów i gier. Oprócz Piotra Fronczewskiego w roli narratora, zobaczymy też m.in. Aleksandrę Szwed, która wciela się w rolę Matkiny oraz Andrzeja Blumenfelda, użyczającego głosu Aligernowi.

Pierwszy materiał prezentujący prace nad dubbingiem zza kulis – „Legenda Tormenta powraca – Gwiazdorska obsada w polskiej wersji” jest dostępny pod adresem: https://youtu.be/GRzU-xmS7-w

„Torment: Tides od Numenera to produkcja stworzona w klimacie największych i najważniejszych gier RPG, będąca duchowym spadkobiercą Planescape: Torment. Kładzie główny nacisk na snucie rozbudowanej stawiającej mnóstwo pytań historii i przedstawieniu głębokich postaci.” – tłumaczy Anna Łada-Grodzicka, Senior PR Manager ds. Wydawnictwa Techland. „Potrzebuje zatem lokalizacji na najwyższym poziomie. Dlatego postawaliśmy na znakomitych aktorów, z doskonałym dorobkiem w dubbingowaniu gier. Wspomniana złota era RPG w Polsce kojarzy się z Piotrem Fronczewskim i jego kultową kwestią o drużynie, którą należy zebrać przed wyruszeniem w drogę. W rolę narratora nie mógł zatem wcielić się nikt inny. Aleksandra Szwed i Andrzej Blumenfeld również byli naturalnym wyborem. To aktorzy którzy idealnie odnajdują się w tym swoistym teatrze wyobraźni.” – dodaje Łada-Grodzicka.

Torment: Tides of Numenera to produkcja, w której scenariusz i fabuła grają pierwsze skrzypce. Epicka gra RPG, osadzona aż miliard lat od dnia dzisiejszego, rozgrywa się w niesamowitym świecie science-fantasy stworzonym przez Monte Cooka. Dlatego tym bardziej ważne było to, by polscy gracze mogli przeżyć tą fascynującą podróż nie tylko czytając polskie napisy, ale również słuchając głosów profesjonalnych aktorów. A jest co czytać i słuchać, bo gra zawiera aż półtora miliona słów w dialogach. Torment: Tides of Numenara to jedna z najbardziej dochodowych produkcji na platformie crowdfundingowej – Kickstarter. Grę ufundowało tam ponad 74 tys. fanów, którzy zasilili konto twórców rekordową kwotą 17,7 mln złotych. To aż czterokrotnie więcej niż początkowo potrzebowali deweloperzy.

Do sieci trafiły również zwiastuny dwóch edycji gry Torment: Tides of Numenera:

Zwiastun Day One Edition – https://youtu.be/Vj7RXUDNjP0

Zwiastun Edycji Kolekcjonerskiej – https://youtu.be/X6sz_6agyAQ

Torment: Tides of Numenera dostępny będzie w cenie 159,90 zł na PC oraz 199,90 zł na konsolach. Można już składać zamówienia przedpremierowe na Day One Edition, Edycję kolekcjonerską i cyfrową Digital Deluxe Edition. Osoby decydujące się na wcześniejsze zamówienie otrzymają ekskluzywnego, limitowanego steelbooka.

Więcej informacji nt.  Torment: Tides of Numenera:

www.tormentgame.com

Zamówienie przedpremierowe:

 http://buy.tormentgame.com

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl