Enlisted – nowa strzelanka w klimatach II Wojny Światowej od Gaijin Entertainment i Darkflow Software

 

Deweloperzy planują reinwestycję środków pozyskanych ze sprzedaży specjalnych paczek z ekskluzywnymi elementami gry i eksport tytułu na konsole

 

Moskwa, Rosja12 grudnia 2016 rokuGaijin Entertainment, twórca i wydawca gry War Thunder, poinformował o pracach nad grą Enlisted. Produkcja, tworzona przez studio Darkflow Software przy wsparciu GE to nowa, oparta na sieciowych walkach drużynowych strzelanka na PC. Jak zapowiadają twórcy i wydawcy, Enlisted będzie bazować na najpopularniejszych bitwach z II Wojny Światowej, zaś rozwój tytułu zależeć będzie przede wszystkim od społeczności graczy.

Enlisted_screenshot_1

Enlisted zaoferuje dwie rozbudowane kampanie, dzięki którym weźmiemy udział w Operacji „Tajfun”, a więc w Bitwie pod Moskwą oraz Operacji „Overlord”, czyli w walkach o Normandię. Każda kampania zaprezentuje w grze kilka etapów zmagań, które w trakcie wojny trwały przez wiele tygodni lub miesięcy. Wraz z rozwojem rozgrywki natrafimy na różne postacie oraz typy broni, odpowiadające bieżącym wydarzeniom historycznym odtwarzanym w kampanii.

Enlisted_screenshot_3

Nowy tytuł wydawniczy Gaijin Entertainment zaproponuje różne tryby rozgrywki. Gracze, wspomagani przez plutony żołnierzy wezmą udział w bitwach na wielką skalę. Enlisted stworzone jest w oparciu o autorski silnik Dagor Engine, znany m.in. z War Thunder.  Dzięki temu otrzymamy pełnowymiarowe bitwy, w trakcie których na jednej mapie pojawi się nawet do 100 żołnierzy jednocześnie. Plansze dostarczą graczom rozległe oraz bardzo szczegółowe pole walki, na którym zdecydowana część krajobrazu ulegnie destrukcji.

 

Enlisted to ambitne i największe przedsięwzięcie, przy którym do tej pory mieliśmy okazję współpracować. Zbudujemy pierwszą strzelankę pierwszoosobową, która od postaw będzie współtworzona przez użytkowników gry – komentuje Alexander Nagorny, producent w Darkflow Software. – Zaprosimy fanów do pomocy przy pracach nad grą. Będziemy z nimi konsultować m.in. kolejne lokacje kampanii, tryby gry czy nawet platformy, na które będziemy eksportować Enlisted po dostarczeniu rozbudowanego tytułu na PC – dodaje Nagorny.

Enlisted_screenshot_5

Od dnia 12 grudnia 2016 r. gracze mogą wykupować pierwsze dwie kampanie (pojedynczo lub w zestawie), skrzynki z bronią oraz wczesny dostęp do zamkniętych beta testów, których start planowany jest na drugą połowę 2017 roku. Ekskluzywny zestaw broni kolekcjonerskich kosztować będzie od 6,99 do 11,99 USD. Za paczkę zawierającą unikalny ekwipunek w grze oraz jedną kampanię zapłacimy od 20 USD do 25 USD w zależności od tego, który z dostępnych karabinów dodatkowych wybierzemy. Wydawca oferuje także zakup elitarnej paczki za $50, która zapewni graczowi dostęp do obu kampanii, wszystkich trzech unikalnych broni i udział we wcześniejszych, zamkniętych beta testach z limitowanym dostępem.

Enlisted_screenshot_6

Wszystkie środki pozyskane ze sprzedaży paczek Gaijin Entertainment zainwestuje w rozwój gry oraz stworzenie nowych plansz, trybów rozgrywki oraz eksport tytułu na konsole. Jak zdradzają wydawcy, gdy Enlisted wygeneruje 250 tys. dolarów ze sprzedaży dodatków, twórcy gry przystąpią do budowania trzeciej kampanii, której akcja umiejscowiona zostanie na terenie Afryki Północnej. Więcej map oraz nowe opcje rozgrywki, w zależności od wyników sond internetowych przeprowadzanych wśród graczy, dodawane będą do planu wydawniczego za każdym razem, gdy zostanie przekroczony wcześniej ustalony próg finansowy. W przypadku, kiedy Enlisted zarobi 1 milion dolarów, rozpoczną się pracę nad stworzeniem konsolowej wersji gry.

 

Więcej informacji na temat Enlisted znajduje się na oficjalnej stronie internetowej gry: http://enlisted.net

Oficjalna zapowiedź Enlisted:

https://www.youtube.com/watch?v=wopV-rDx9WU

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3915 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl