Embedded World ’19 – nowe platformy wykorzystujące procesory AMD z rodzin Embedded

 

Firma AMD wraz ze swoimi partnerami zaprezentowała w trakcie trwających właśnie targów Embedded World ’19 nowe systemy, a nawet ekosystemy bazujące na procesorach z rodziny EPYC Embedded i Ryzen Embedded. Wśród nich w szczególności wyróżniają się:

 

 • Nowy maszynowy ekosystem wizyjny (Machine Vision) – firma AMD kontynuuje budowę i rozwój maszynowego ekosystemu wizyjnego zwłaszcza poprzez:
  • Współpracę z firmami Advantech i Mentor, dzięki której wprowadzone zostało na rynek nowe rozwiązanie z procesorem AMD Ryzen Embedded V1000. Produkt ten sprawia, że technologia wizji maszynowej jest bardziej przystępna i łatwiejsza w wykorzystaniu przez branżę systemów wbudowanych.
  • Dalsze rozwijanie otwartego ekosystemu interoperacyjnych urządzeń IoT oraz sieciowych systemów brzegowych poprzez uczestnictwo w projekcie EdgeX FoundryTM.
 • Nowe platformy do obsługi sieci i systemów brzegowych (Edge Computing) – szereg firm wprowadziło całkowicie nowe platformy skonstruowane w oparciu o procesory AMD EPYC Embedded 3000. Wśród nich są:
  • IEI Puzzle, która wykorzystuje możliwości wielu rdzeni i I/O procesorów EPYC Embedded 3000 w celu obsługi odpowiednich sieci i oprzyrządowania UCPE (Universal Customer Premise Equipment) uzupełniając realizowane w czasie rzeczywistym usługi SD-WAN.
  • Supermicro A+, czyli serwerowe platformy 5019D-FTN4 i E301-95-8CN4, które wykorzystują procesory EPYC Embedded 3000 w celu spełnienia wymagań szeregu produktów sieciowych, w tym urządzeń vCPE/uCPE, SD-WAN, systemów ochrony sieci, sprzętu do prywatnej chmury oraz wbudowanych urządzeń IoT.
  • Congatec Conga-B7E3A, czyli system typu Server-on-Module, który umożliwia klientom skorzystanie z funkcji typowych dla centrów danych za pomocą niewielkiego urządzenia formatu Embedded.

Ponadto firma AMD potwierdziła umacniającą się pozycję procesorów AMD EPYC Embedded 3000 i AMD Ryzen Embedded V1000 prezentując sukcesy na polu:

 • automatów do gier hazardowych, gdzie w szczególności firmy takie, jak Quixant, Sapphire i inne wykorzystują możliwości procesorów Ryzen V1000 w urządzeniach oferujących wysokiej jakości gry na ekranach o rozdzielczości 4K.
 • terminali Thin Client, gdzie firma AMD jest liderem, któremu ufają inni, ponieważ pomaga im budować rozwiązania redukujące koszty i zużycie energii przy jednoczesnym wydłużeniu ich życia i zapewnianiu lepszych możliwości oraz doznań.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl