Dwa bezramkowe monitory BenQ z matrycami IPS Full HD i pakietem funkcji Eye-Care

 

BenQ GW2480 i GW2780 to najnowsze dwa monitory z bardzo wąską (2 mm) metalową ramką
wokół matrycy IPS 1920×1080 o przekątnej odpowiednio 24 i 27 cali, o kontraście 1000:1
i jasności 250 nitów przeznaczony do pracy w biurze i w domu. Nowa konstrukcja stopy i nogi monitorów umożliwia ukrycie kabli w jej wnętrzu co ułatwia utrzymanie porządku na biurku.
Komfort długotrwałej pracy i minimalizację zmęczenia wzroku zapewnia pakiet funkcji Eye-Care. Podstawą jest niemigoczące podświetlanie (Flicker-free) i Low Blue Light czyli eliminacja nadmiaru niebieskiej składowej widma. BenQ Brightness Intelligence (B.I.) aktywnie dostosowuje jasność obrazu do natężenia oświetlenia otoczenia.
Obydwa monitory mają wbudowane głośniki 2x2W, gniazda HDMI, Display Port i są przystosowane do instalacji na uchwycie ściennym standardu Vesa 100.
Monitory dostępne są już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 680 zł za GW2480 i 975 zł za GW2780. Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

BenQ wprowadził na polski rynek dwa monitory z matrycami IPS Full HD: GW2480 i GW2780 o przekątnej odpowiednio 24 i 27 cali. Obydwa monitory mają kontrast 1000:1 i jasność 250 nitów (cd/m2).

Nowością konstrukcyjną jest system maskowania kabli umożliwiający ich ukrycie wewnątrz nogi monitora oraz bardzo wąska, metalowa ramka wokół ekranu stosowana dotychczas w serii EW.

 

Sprawdź nasz test

Philips 246E – tani IPS

 

B.I. czyli inteligentna kontrola jasność obrazu

Zastosowane rozwiązanie Brightness Intelligence Technology (B.I.) to inteligentne, automatyczne dostosowywanie jasności wyświetlanego obrazu do jasności otaczającego oświetlenia. Jasność obrazu dostosowywana jest także do analizowanej na bieżąco, wyświetlanej treści. Oznacza to, że doskonale widoczne są szczegóły zarówno w najciemniejszych jak i najjaśniejszych partiach nawet szybko zmieniających się obrazów. Funkcja znakomicie poprawia komfort oglądania filmów i innych materiałów wideo. Działanie funkcji można oczywiście wyłączyć.

BenQ_GW2480_GW2780_1

Low Blue Light i Flicker-Free

W trosce o jak najmniejsze męczenie wzroku w monitorze zastosowano niemigoczące podświetlenie ekranu LED (Flicker-Free) i oraz technologię ocieplenia obrazu (Low Blue Light). Nowe rozwiązanie polega na usunięciu z widma światła podświetlającego ekran szkodliwej dla oczu niebieskiej składowej widma. Rozwiązanie to nie zaburza kolorystyki oglądanego obrazu a znacznie zmniejsza zmęczenie oczu.

 

Sprawdź aktualne ceny monitorów

 

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl