Dodatkowa moc w Adobe Premiere Pro na laptopach z procesorami AMD Ryzen

 

W maju firma Adobe udostępniła aktualizację pakietu Adobe Premiere Pro do wersji 14.2, która uruchomiła akcelerację graficzną AMD w procesie enkodowania wideo. Firma AMD udostępniła właśnie nowe dane, które pokazują, jak laptopy wyposażone w najnowsze procesory AMD Ryzen z układami graficznymi Radeon szybko realizują to zadanie.

 

Sprawdź cenę Adobe Premiere Pro

 

AMD AMF (Advanced Media Framework) to technologia przetwarzania multimediów, która umożliwia szybsze enkodowanie wideo z akceleracją graficzną na laptopach wyposażonych w procesory AMD Ryzen z układami graficznymi Radeon. Dzięki niej twórcy mogą szybciej pracować i kończyć swoje projekty. Urządzenia z procesorami AMD Ryzen serii 4000U mogą eksportować treści 4K nawet o 29% szybciej, jak w przypadku 14-calowego Lenovo Yoga Slim 7 z procesorem AMD Ryzen 7 4800U.

Bardziej wymagający użytkownicy mogą skorzystać z systemów mobilnych wyposażonych w procesory AMD Ryzen serii 4000H oraz karty graficzne AMD Radeon RX serii 5000, które zapewniają jeszcze więcej mocy w enkodowaniu. Przykładowo laptop Dell G5 15 Special Edition dzięki technologii AMD AMF eksportuje wideo teraz o 43% szybciej niż w przypadku akcelerowanego programowo enkodowania wideo.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl
  • outsourcing-it.com.pl

    Prowadzę małe przedsiębiorstwo w Warszawie i poszukuje firmy oferującej wsparcie it dla firm. Interesuje mnie zabezpieczenie komputerów przed wirusami, dobranie odpowiednich podzespołów i zainstalowanie kilku programów, w tym Adobe Premiere i Adobe Photoshop