Dell prezentuje odświeżoną wersję najsmuklejszego na świecie 13-calowego notebooka – Dell XPS 13

Dell XPS 13 (Model 9360) Touch 13-inch notebook computer, codename Dino 2 MLK.

 

Firma Dell poinformowała o wprowadzeniu na rynek odświeżonej wersji najsmuklejszego na świecie 13-calowego laptopa – Dell XPS 13 oraz nowych modeli z rodziny Inspiron serii 5000. Wymienione urządzenia zostały stworzone z myślą zarówno o użytkownikach domowych czy studentach, jak i o indywidualnych potrzebach osób często pracujących mobilnie.

 

Podczas projektowania naszych urządzeń zawsze kładziemy duży nacisk na jakość wyświetlacza, o czym świadczy chociażby ekran InfinityEdge w XPS 13. – mówi Ray Wah,  Starszy Wiceprezes, Dell Consumer Product Marketing. Najnowsze urządzenia z serii XPS oraz Inspiron, oprócz zaawansowanych wyświetlaczy, charakteryzują się wydajnymi podzespołami i szerokim zakresem funkcjonalności. – dodaje Ray Wah.

 

XPS 13 – najsmuklejszy na świecie 13-calowy notebook[i]

Zaprojektowany od podstaw z myślą o bardzo wysokiej wydajności, mobilności oraz eleganckim wzornictwie z bezramkowym wyświetlaczem InfinityEdge, nowy Dell XPS 13 w dalszym ciągu pozostaje najmniejszym 13-calowym laptopem na świecie. Dzięki procesorom Intel Core siódmej generacji, notebook w odświeżonej wersji oferuje jeszcze wyższą wydajność i komfortową pracę w wielu aplikacjach jednocześnie. Sama obudowa Dell XPS 13 została wykonana z wytrzymałego stopu aluminium i włókna węglowego, co w połączeniu z ochronną warstwą szkła Gorilla Glass sprawia, że urządzenie nie tylko znakomicie się prezentuje, ale jest także wytrzymałe i odporne na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak chociażby zarysowania. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w zaawansowany akumulator o pojemności 60Whr, który zapewnia aż do 22 godzin pracy w wersji z ekranem FullHD (do 13 godzin z wyświetlaczem 4K).

Notebooki Inspiron 15 i 17 serii 5000: piękne wzornictwo i żywe kolory

Nowe 15- i 17-calowe laptopy Inspiron serii 5000 to estetycznie zaprojektowane, wszechstronne urządzenia o wysokiej wydajności i dużej szybkości działania. Dzięki żywym, wyrazistym kolorom wyświetlacza i zaawansowanym procesorom Intel Core siódmej generacji, nadają się doskonale dla całych rodzin, które wspólnie korzystają z komputera oraz dla miłośników cyfrowej rozrywki. Opcjonalna kamera na podczerwień (dostępna w 15-calowych modelach FHD touch Intel/AMD) z funkcją Windows Hello umożliwia logowanie się jednym spojrzeniem w kamerę. Jest to bardzo bezpieczne i wygodne rozwiązanie. Co ważne, w celu zwiększenia skalowalności i pojemności pamięci masowej, do urządzenia można dodać napęd dysków optycznych DVD i opcjonalną nagrywarkę Blu-ray, które ułatwią tworzenie kopii zapasowych zdjęć, filmów wideo i innych prywatnych danych.

 

Premium Support – jedyna taka oferta gwarancyjna w branży

Urządzenia firmy Dell są objęte usługą gwarancyjną Premium Support, która została stworzona z myślą o różnorodnych potrzebach klientów indywidualnych, którzy nie uznają kompromisów. Firma Dell oferuje telefoniczny lub internetowy dostęp do usług wsparcia technicznego w trybie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Na szczególną uwagę zasługuje także serwis u klienta po przeprowadzeniu zdalnej diagnozy problemu w ciągu 1-2 dni roboczych we wszystkich krajach objętych gwarancją bez różnicy, w którym z nich użytkownik zakupił urządzenie. Oprócz tego, dedykowani konsultanci oferują pomoc i udzielanie praktycznych wskazówek w zakresie łączności w sieci, konfigurowania drukarek, tworzenia kopii zapasowych, konfigurowania oprogramowania antywirusowego, aktualizacji systemu operacyjnego itp.

 

Cena i dostępność:

  • XPS 13 będzie dostępny w sprzedaży od października bieżącego roku w cenie od 5999 zł brutto.
  • Nowe notebooki z rodziny Inspiron 5000 będą dostępne w sprzedaży od października bieżącego roku w cenie od 2199 zł brutto.
 
[i] Oparty o raport Principled Technologies z kwietnia 2016 roku.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl
  • karol

    Ładny design 😉