Czas śmiertelnych dobiega końca i rządy Chaosu są coraz bliżej!

 

Warszawa, 20 października 2015

CDP.PL ma wielką przyjemność poinformować o podpisaniu umowy ze szwedzkim studiem FATSHARK, na mocy której CDP.PL stał się dystrybutorem cyfrowej wersji gry Warhammer End Times: Vermintide w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Era śmiertelników chyli się ku końcowi i zbliżają się rządy Chaosu. Mrocznych Bogów w końcu zjednoczył wspólny cel, a oni sami po całym świecie z niezrównanym w dziejach zapałem rozsiewają ziarno szaleństwa. W Imperium Sigmara wzrok Karla Franza kieruje się na dzikich najeźdźców z północy. Zagrożeń jest jednak więcej. Wraz z nadejściem pełni Księżyca Chaosu, Morrslieba, od ścian korytarzy wykutych głęboko pod powierzchnią miast Imperium echem odbijają się piskliwe głosy, a skaveni gromadnie wylegają na powierzchnię. Najpierw pojawiają się w mieście Ubersreik – wrzaskliwa tłuszcza, która pożera wszystko na swojej drodze. Niedługo potem Ubersreik przeradza się w miasto-kostnicę tonące w złowróżbnym cieniu Rogatego Szczura.

Lecz nawet w najmroczniejszych czasach znajdą się ci, którzy rozpalą płomień nadziei. Podczas gdy Ubersreik trwoży się i lęka, pięciu bohaterów zjednoczonych kaprysem losu wypowiada wojnę szczuroludziom. Jeszcze się okaże, czy starczy im sił, by przetrwać, nie wspominając już o tym, czy zdołają współpracować ze sobą na tyle długo, by całkowicie zniweczyć plany najeźdźców. Jedno jest jednak pewne – jeśli tych pięciu polegnie, Ubersreik polegnie wraz z nimi.

3345aa11-5197-4807-a1f7-5df9c7c7dbf6

Vermintide to polegające na współpracy połączenie pierwszoosobowej strzelanki z przygodą opartą na walce wręcz. Gra osadzona jest u zmierzchu świata w ikonicznym uniwersum Warhammer Fantasy.

 

<The Book of Unwritten Tales 2 już na półkach sklepowych>

Akcja Vermintide rozgrywa się w opanowanym przez skavenów mieście Ubersreik oraz jego okolicach. Wcielasz się w jednego z pięciu bohaterów, z których każdy posiada inny styl gry, inne umiejętności, wyposażenie oraz inną osobowość. Współpracując z innymi postaciami, musisz wykorzystać ich indywidualne atuty, które pozwolą wam przetrwać apokaliptyczną inwazję hord niepowstrzymanych szczuroludzi, znanych jako skaveni. Walki rozgrywać się będą w różnych otoczeniach – od szczytu Wieży Magnus aż po trzewia Podziemnego Imperium.

Główne cechy gry:

  • Współpraca w trybie przetrwania dla maks. 4 graczy – zjednocz siły ze znajomymi lub zgiń samotnie. Vermintide nieustannie będzie wystawiało na próbę waszą pracę zespołową, a także umiejętności indywidualne. W każdej chwili możesz przejść do trybu wieloosobowego – znajdziesz w nim także boty, które uzupełnią twoją drużynę w przypadku braku dostępnych graczy.
  • Graj pięcioma wyjątkowymi bohaterami – pięć unikalnych postaci do wyboru, każda o własnej osobowości, z własnymi zadaniami i własną przeszłością. Nauka współpracy jest kluczowa dla przetrwania całej grupy.
  • Ogromny arsenał bohaterów – każdy bohater ma do dyspozycji osobisty arsenał wyjątkowej broni, co pozwala graczom dostosować swój styl walki do preferowanego przez nich rodzaju rozgrywki. Istnieją setki różnych rodzajów broni – to m.in. miecze, sztylety, topory, młoty, łuki, broń palna, magiczne kije.
  • Wyrusz na epicką przygodę – gra może się pochwalić 13 zróżnicowanymi poziomami: na powierzchni, w budynkach, na murach i w podziemiach; od ogromnej Wieży Magnus po zdradzieckie Podziemne Imperium – Vermintide zabierze cię w niezapomnianą podróż.
  • Staw czoła skavenom – czeka na ciebie rosnąca w siłę gromada nikczemnych i chytrych szczuroludzi, którzy rąbią, rozszarpują i patroszą wszystko, co tylko stanie im na drodze. Rozpraw się z paskudnymi hordami szczurów z klanu i śmiertelnie niebezpiecznymi wyspecjalizowanymi jednostkami elitarnymi.
  • Gromadź góry lśniących łupów – w nagrodę za, przede wszystkim, pracę grupową na koniec misji gracze otrzymują kostkę łupów, która pozwoli im uzyskać broń, nakrycie głowy lub błyskotkę. Wykonując zadania poboczne, można zagrać o lepsze łupy.
  • Walcz z nieprzewidywalnymi wrogami – w Vermintide zawarto dynamiczny system odradzania się, który stawia przed graczem wciąż nowe wyzwania czyhające za każdym rogiem.
  • Zanurz się w tej opowieści – weterani z Games Workshop zjednoczyli siły i napisali świetny nowy dodatek do świata Warhammera, który rzuca nowe światło na katastroficzne wydarzenia z końca świata.
  • Odnajdź drogę do bezpieczeństwa – skaveni są niesamowicie ruchliwi – potrafią wspinać się i skakać na niewiarygodne odległości, aby tylko zrobić piekło bohaterom. Gdziekolwiek się udasz, oni już tam będą, w każdej chwili gotowi do rozróby.

Gra jest już dostępna w CDP.pl: http://bit.ly/vermintide_EOT

źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl