Cooler Master wprowadza najbardziej efektowne chłodzenie wodne

Współczesne procesory potrafią nagrzewać się do dość wysokich temperatur. Jeżeli myślimy przy tym o overclockingu, koniecznością staje się wydajny układ chłodzący. Nie trzeba przy tym rezygnować z efektownej stylistyki. Cooler Master Masterliquid ML360R RGB łączy w sobie wydajność i wielobarwne podświetlenie.

Chłodzenie wodne Cooler Master Masterliquid ML360R RGB to zestaw składający się z dużego radiatora o długości 394 mm oraz pompy, stanowiącej jednocześnie punkt odbierania ciepła z powierzchni procesora. Oba te elementy połączone są solidnymi i szczelnymi rurkami gumowymi ubranymi we wzmacniający je oplot.

Odporna na korozję

Budowa pompy to sprawa kluczowa dla wydajności układu chłodzenia. Cooler Master nie szczędził środków na zbudowanie tego elementu w Masterliquid ML360R RGB. Do budowy pompy wykorzystano tworzywo sztuczne PPS oraz włókno szklane. Tym samym urządzenie jest całkowicie odporne na korozję. Podstawę pompy stanowi miedziany blok, stykający się bezpośrednio z powierzchnią rozpraszacza ciepła na CPU. Przekazuje on ciepło przez specjalną membranę wprost do cieczy chłodzącej. Ta, wprawiona w ruch za pomocą trójfazowego silnika elektrycznego, jest wtłaczana w rurkę, skąd trafia do radiatora.

 

Sprawdź nasz test

SilentiumPC Navis Pro – chłodzenie AiO od SPC

 

Solidny radiator

Radiator w Masterliquid ML360R RGB jest odpowiednio duży, by szybko i skutecznie oddawać ciepło niesione przez nagrzaną ciecz. Zapewnia to nie tylko silnie perforowana bryła radiatora, ale też trzy duże wentylatory o średnicy 120 mm każdy. Wywiewają one ciepłe powietrze poza obudowę komputera. Warto zwrócić uwagę na rozmiary radiatora. NIe w każdej obudowie znajdzie się miejsce na tak duży element zestawu chłodzenia.

Efektowne podświetlenie

Producent zadbał nie tylko o to, by Masterliquid ML360R RGB skutecznie chłodził, ale też by dobrze wyglądał. Zestaw chłodzenia wodnego Cooler Master jest bogato wyposażony w diody LED RGB. Co więcej, system iluminacji jest w pełni zgodny ze stosowanym przez największych producentów płyt głównych oprogramowaniem do sterowania podświetleniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z oprogramowania autorstwa Cooler Master. Podświetlane są wszystkie trzy wentylatory oraz pompa.

Chłodzenie wodne Cooler Master Masterliquid ML360R RGB na polskim rynku kosztować będzie 699 zł.

Specyfikacja:

– zgodność z podstawkami:
* Intel:  LGA 2066/ 2011-v3 / 2011 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156 / 1366 / 775
* AMD: AM4 / AM3+ / AM3 / AM2+/ AM2 / FM2+ / FM2 / FM1
– radiator wykonany z aluminium
– płyta odbierająca ciepło z CPU wykonana z miedzi
– dwukomorowa pompa
– liczba wentylatorów: 3 x MasterFan MF120R ARGB
– prędkość obrotów wentylatorów: 650 – 2000 obr/min (+/- 10%)
– głośność wentylatorów: 6 – 30 dB
– MTTF pompy: 70 000 godzin
– podłączenie pompy: 3-pinowe
– głośność pompy: poniżej 15 dB
– wymiary wentylatora: 120 x 120 x 25 mm
– wymiary radiatora: 394 x 119 x 27,2 mm
– wymiary pompy: 83,6 x 71,8 x 52,7 mm
– podświetlenie LED RGB (w zestawie: 1-3 ARGB SPLITTER oraz kontroler ARGB)

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3911 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl